дивись.info

Які свята відзначають 5 січня (іменини, народні прикмети)    

Які свята відзначають 5 січня (іменини, народні прикмети)    
Пасаж Андреоллі (провулок між площею Ринок та Театральною вулицею).

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 5 січня в Україні і світі.     

Свята та події 5 січня 

УНР випустила в обіг перші українські банкноти (1918). Випуск гривневих банкнот розпочався завдяки прийняттю Українською Центральною Радою Закону «Про грошову одиницю, биття монети та друк державних кредитових білетів».

5 січня відзначається народне свято Федулів день. Православна церква вшановує пам’ять святого Феодула і ще 9 мучеників. Федулів день отримав свою назву на честь святого мученика Феодула. 5 січня (за старим стилем 23 грудня) в церковному календарі – день пам’яті Феодула і ще 9 мучеників – Саторніна, Євпора, Геласія, Євнікіана, Зотика, Помпія, Агафопуса, Василида та Євареста.

Іменини 5 січня 

Цього дня іменини святкують: Василь, Іван, Макар, Нифонт, Павло, Феоктист

Народні прикмети

У Федулів день забороняється використовувати гострі предмети, жінкам не можна шити, навіть хірургічні операції краще перенести на інший день. Вважається, що якщо поранитися чимось гострим, то будеш хворіти весь рік.

За прикметами в цей день передбачають погоду і врожай на майбутній рік. Спокійна погода в Федулів день передрікає багатий урожай влітку. А якщо погода вітряна і сніжна, то в липні буде сиро і холодно, а значить, і урожай мізерний.

Погоду можна передбачити і за поведінкою тварин в цей день. Якщо коти пробираються ближче до теплого місця, значить, будуть сильні і довгі морози.

Кури стають неспокійними – до хуртовини. А коні починають хропіти – до сніжної бурі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.