дивись.info

Стало відомо, скільки часу «швидка» їде на виклик в Україні

Стало відомо, скільки часу «швидка» їде на виклик в Україні

Препарати, які використовують при наданні екстреної медичної допомоги, не завжди мають доведену ефективність та доцільність використання в конкретних випадках.  

Протягом 3-х діб групи спостерігачів-волонтерів досліджували роботу бригад «швидкої» допомоги і прийшли до висновку, що в середньому вона приїжджає за 8,5 хвилин, половину постраждалих везуть у лікарню. Про таке повідомили на сайті МОЗ.

«Результати дослідження експерти Міністерства охорони здоров’я обговорили з науковцями і практиками – керівниками регіональних центрів екстреної медичної допомоги. В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун наголосила, що метою оцінювання було отримання об’єктивних даних про стан справ в екстреній медицині, які допоможуть планувати ті заходи, що будуть дійсно ефективними», – йдеться у тесті повідомлення.

За результатами узагальнених даних, бригади екстреної допомоги оперативно реагують на виклики, водночас протоколи лікування потребують перегляду. Деякі факти, які показало дослідження:

1) Середній час реагування «швидкої» на виклик (з моменту отримання повідомлення бригадою і до першого контакту з пацієнтом) – 8,5 хвилин:

  • в межах 10 хвилин – здійснюються 56% від усіх викликів;
  • в межах 20 хвилин – здійснюються 94% від усіх викликів;

2) Середній час перебування на місці події – 17 хвилин;

3) Середній час транспортування до лікарні – 10 хвилин;

4) 53,7% невідкладних викликів закінчилися транспортуванням до лікарні та госпіталізацією пацієнтів;

5) Препарати, які використовують при наданні екстреної медичної допомоги, не завжди мають доведену ефективність та доцільність використання в конкретних випадках.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.