дивись.info

У 80-ої бригади ДШВ буде нова емблема: триває голосування

У 80-ої бригади ДШВ буде нова емблема: триває голосування
Фото з архіву Дивись.info

Для 80-ої окремої десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ розробили зразки нових емблем. Зараз триває голосування.

Про це повідомляється на сторінці бригади у Фейсбуку.

«Сьогодні настав час для зміни емблеми бригади. Пропонуємо взяти участь у обговоренні і голосуванні запропонованих варіантів для того, щоб обрати найкращий.

Проект розроблявся фахівцями на основі концепції, на якій будуть розроблятися емблеми частин ДШВ», – йдеться у повідомленні.

Основні положення концепції:

  1. Лаконічність – елементів не багато, але кожний має нести зміст.
  2. Емблема має визначати належність до ДШВ.
  3. Обмеження використання кольорів.
  4. Відтворювати самоідентифікацію бригади (належність до регіону, прив’язку до історичних постатей тощо)

«У проектах емблем це присутнє: колір – марун, жовтий, білий, можливо – блакитний; крила і меч Архістратига Михаїла – належність до ДШВ; лев – належність до Галичини і одночасно тотем бригади тощо», – зазначається.

Натомість координатор робочої групи з розробки нового однострою та знаків розрізнення Збройних Сил України при Міністерстві оборони України, телеведучий Віталій Гайдукевич зазначив, що бригада вважається львівською, тож природно, що використано мотив символіки Галицько-Волинської держави.

«Те, що штурмовики б’ються, як леви, думаю, не має сумніву ні в кого. Про десантність говорять крила – лев крилатий. Але це не лев св.Марка, який традиційно зображується на трьох лапах. Це у нас атакуючий лев, окрилений. Ну, і крила Архістратига – покровителя ейрборнів – теж присутні. Оскільки лев атакує, то він завдає удару полум’яним мечем Архістратига. Графічна подача і ідея надзвичайно вдалі.

Кольори. Ясна річ в емблемі бригади має бути використаний темно-бордовий колір – це об’єднавчий елемент, який, найімовірніше, буде в тій чи іншій мірі в емблемах усіх структур ДШВ. Це може бути як суцільне марунове поле і золотий лев в ньому. Може бути і срібний лев. Чи може бути поле синє з огляду на емблеми часів ГВД і ПВЗ? Так. Так само поле щита може бути розділене навпіл – верх марун, а низ – синє. В такому випадку присутня і історична прив’язка і фірмовий колір військ.

Як варіант – лев може поставати з хмари. В такому випадку на нашивці може бути лев з хмарки, але на почесному прапорі фігура може бути повною. За такою логікою вже зроблено у 93-ій бригади – на прапорі крук повний, а на нашивці – в стислій», – написав Віталій Гайдукевич.

Взяти участь у голосуванні можна тут.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.