• USD: 41.60
  • EUR: 40.80

Актуальні теми:

Підтримати

З Києво-Печерської лаври зникли десять культурних цінностей

З Києво-Печерської лаври зникли десять культурних цінностей

У Міністерстві культури заявили, що перевірка фондових колекцій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, що були передані на постійне зберігання до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври протягом 1988 - 2000 років, виявила нестачу десяти предметів.

Про це повідомила керівник прес-служби Міністерства культури Юлія Даценко, пише УП.

За її словами, у період з 1988-го по 2000-ий роки до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря Української православної церкви), згідно з актами, було передано 829 предметів.

«Перевіркою встановлено наявність та точне місцезнаходження 815 предметів. 14 предметів не виявлено», - заявила Даценко.

Вона додала, що після завершення перевірки представниками монастиря було додатково надано до огляду 4 предмети з числа тих, що не були виявлені.

«Станом на сьогодні відсутніми залишаються 10 предметів, місцезнаходження яких не встановлено. Про це було поінформовано правоохоронні органи», - зазначила представник Мінкульту.

При цьому Даценко зауважила, що комісія дійшла висновку, що умови зберігання культурних цінностей «в основному задовільні».

«З оглянутих предметів 253 відреставровані, 65 потребують реставрації, а 2 з них перебувають в аварійному стані», - перерахувала вона.

Керівник прес-служби міністерства додала, що предмети з числа тих, що не використовуються в релігійних обрядах, за результатами перевірки рекомендовано повернути до державної частини Музейного фонду України.

Даценко уточнила, що перевірка стану збереження та умов зберігання культурних цінностей, які обліковувалися у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику - в основному та науково-допоміжному фондах, - проводилася Міністерством культури в період з 21 листопада по 17 грудня 2018 року.

Нагадаємо, у листопаді Міністерство культури розпочало перевірку наявності мощей у ближніх і дальніх печерах Печерської лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: