дивись.info

В Україні зростає захворюваність на менінгококову інфекцію

В Україні зростає захворюваність на менінгококову інфекцію
berdychiwsketv.com

В Україні до епідемії кору, приєднується також зростання грипу та менінгококової інфекції.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Наразі має місце зростання захворюваності на менінгококову інфекцію як у дорослих, так і у дітей, в т.ч. зі смертельними наслідками”, – зазначила провідний інфекціоніст України, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медуніверситету ім. Богомольця, заслужений лікар України, професор Ольга Голубовська.

Голубовська зазначила, що кір, важкий грип і менінгококова інфекція мають подібні прояви. А однією з клінічних форм менінгококової інфекції є назофарингіт – болі в горлі і закладеність носа.

“Ці клінічні симптоми захворювання характерні для багатьох станів, викликаних як вірусами, так і бактеріями. Іноді характерним для менінгококового назофарингіту є наявність гнійної доріжки на задній стінці глотки, тому ми вчимо своїх студентів, що в період зростання захворюваності це важливо пам’ятати. Звичайно ж, хворі з такими формами хвороби, а також просто носії збудника, є найнебезпечнішими в плані поширення захворювання, тому головне в період зростання захворюваності – їх виявлення і санація носіїв, чим мають займатися епідеміологи”, – зазначила Голубовська.

Також інфекціоніст закликала пацієнтів вчасно звертатися до лікаря.

“Вчасно – це ПЕРШИЙ день хвороби, особливо якщо: температура тіла зростає на очах, найсильніші м’язові болі і поява будь-якого висипу в будь-яких місцях і будь-якої інтенсивності; або – при будь-якій температурі тіла; якщо: ви, ваша дитина, будь-який член родини недавно переніс якесь респіраторне захворювання, є якийсь генетичний дефект чи імунодефіцит; всі пацієнти, які приймають екулізумаб (Соліріс); дитина монотонно плаче, відмовляється від їжі тощо. Також стежте за появою висипу в описаних вище місцях, якщо висип не зникає або не стає блідим при натисканні, це привід для негайного звернення по екстрену медичну допомогу (швидка допомога)”, – додала вона.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.