дивись.info

Вселенський патріархат опублікував текст томосу для Православної церкви України

Вселенський патріархат опублікував текст томосу для Православної церкви України

Сайт Вселенського патріархату опублікував текст томосу для Православної церкви України. Текст дублюється англійською, грецькою та українською мовами.

У томосі прописані, зокрема, умови надання Україні автокефалії. Так, Православна церква України має визнавати своєю церквою-матір’ю Константинопольський патріархат та брати участь у важливих канонічних міжправославних нарадах.

Головою Православної церкви України визнається митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Відтепер він у богослужінні має поминати «Усiх Єпископів Православних».

«Свята Христова Велика Церква благословляє та проголошує Православну Церкву в Україні Автокефальною та щедро закликає на Ієрархію на Українській землі. І ми надаємо їй привілеї та всі суверенні права, належні автокефальній церковній Владі», — йдеться у тексті документа, який підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм та 12 митрополитами.

Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.

Водночас УПЦ Московського патріархату виступила проти створення ПЦУ та продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам.

6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

9 січня томос підписали усі члени Синоду Вселенського патріархату.