дивись.info

Які свята відзначають 15 січня (іменини, народні прикмети)

Які свята відзначають 15 січня (іменини, народні прикмети)

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 15 січня в Україні і світі. 

Свята та події 15 січня

День Вікіпедії. Щороку 15 січня вікіпедисти різних країн святкують річницю з дня створення Вільної енциклопедії — Вікіпедії. В Україні це свято вперше широко відзначалося 2011 року.

День міжнародного визнання Хорватії. У цей день 15 січня 1992 року Республіку Хорватію, тоді ще одну з югославських республік, міжнародно визнали 12 країн Європейського союзу.

Іменини 15 січня  

Цього дня іменини святкують: Василь, Серафим, Сильвестр, Юліанія (Юліана, Юляна, Уляна)

Народні прикмети  

У храмах 15 січня відбуваються богослужіння, які присвячені Святому Сильвестра Римського – святителю і єпископу, який проповідував Віру в Ісуса Христа, коли на християн відбувалися гоніння. У народі Святий Сильвестр був відомий як покровитель домашньої птиці, особливо курей. Тому, 15 січня селяни займалися тим, що чистили курятники, окурювали їх запашними травами, а також годували птахів. Маленьким дітям давали особливе частування у вигляді півників – випічку, приготовану за спеціальним рецептом. 15 січня так і називали – «Куряче свято». Вважалося, що якщо в курнику 15 січня повісити круглий камінчик на мотузочці з отвором посередині («курячого бога»), то домашня птиця не буде хворіти.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.