дивись.info

Уряд може змінити систему монетизації субсидій та частково виплачувати їх готівкою

Уряд може змінити систему монетизації субсидій та частково виплачувати їх готівкою

Кабінет міністрів України планує змінити порядок видачі монетизованих субсидій (тобто субсидій, що виплачуються у грошовій формі).

Зокрема, пропонують запровадити одразу дві формимонетизації субсидій, які діятимуть паралельно. Про це РБК-Україна повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева

Він зазначив, що таке рішення вирішили ухвалити під час наради за участю президента України, а також Нафтогазу, Укрпошти та інших зацікавлених сторін.

«Ухвалили політичне рішення про те, щоб тих людей, яким субсидію призначили з жовтня, перевести на готівкові розрахунки субсидіями з березня Це робиться для того, щоб до травня розуміти, який механізм є більш ефективним. Безготівковий механізм субсидій ми запустили з 1 січня, тепер напрацьовуємо готівковий», — повідомив Рева.

Відтак, в уряді пропонують, щоб з березня до травня в Україні діяло паралельно дві моделі монетизації субсидій: затверджена раніше, відповідно до якої кошти за субсидіями надходитимуть на рахунок в Ощадбанку, проте споживачі не зможуть ними скористатися, та нова, в межах якої субсидії виплачуватимуть безпосередньо споживачам.

«Сьогодні у нас 4 мільйони отримувачів субсидій, середній розмір субсидії складає 1,5 тисячі гривень (в опалювальний сезон). Це 6 мільярдів гривень на місяць будемо видавати готівкою», — додав Рева.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.