дивись.info

В Україні оприлюднили наказ про безперервний професійний розвиток лікарів

В Україні оприлюднили наказ про безперервний професійний розвиток лікарів
Фото з відкритих джерел

Лікарі вдосконалюватимуть свої професійні вміння впродовж усього періоду лікарської практики.

Про це повідомляє МОЗ.

“Саме від лікаря залежить здоров’я та життя пацієнта, тому актуальні знання і компетенції є ключовими аспектами професії. Стара система передбачала регламентований перелік видів навчання та не стимулювала лікарів вдосконалюватись. Як наслідок, навчання лікарів здебільшого припадало на останній рік перед процедурою атестації”, – йдеться у повідомленні.

З впровадженням безперервного професійного розвитку лікарі навчатимуться постійно впродовж життя. Медичні працівники самі зможуть обирати заходи професійного розвитку – відвідати конференцію з питань серцево-судинних захворювань чи взяти участь у семінарі з подолання туберкульозу, пройти стажування в закордонній клініці чи записатись на курси тощо. Відтак, це дозволить пристосовувати навчання до потреб конкретної медичної практики у конкретному лікувальному закладі і надасть безумовні переваги як для лікарів, так і для пацієнтів.

Переваги БПР для лікарів – це:

  • свобода у виборі теми, форми навчання. Відповідно до нової моделі, має відбутися демонополізація освіти, — тепер вибір місця чи організації переходить до лікаря,
  • постійний розвиток, що дозволить бути конкурентноспроможним у професії,
  • можливість інтегруватись у світову медичну спільноту через відвідування акредитованих міжнародними організаціями заходів БПР в Україні та за її межами,
  • спрощення процедури атестації (подання звіту про професійну діяльність за останні три роки та співбесіда з комісією не передбачені у новому порядку атестації).

Переваги БПР для пацієнтів:

  • кваліфікований та компетентний лікар, який кожного року вдосконалює медичні навички та знання.
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.