дивись.info

Вперше за часів незалежності Україна модернізує свою арктичну станцію

Вперше за часів незалежності Україна модернізує свою арктичну станцію
dt.ua

Майже чверть століття станція була без ремонту.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Вперше за 22 роки, що станція належить державі Україна, вкладено достатньо серйозні кошти в її модернізацію та реконструкцію. Система енергозабезпечення, система опалення, опріснення води, ще ряд речей ми замінюємо вперше ще з британських часів. На щастя, британці нам дали станцію в такому гарному стані, що вона майже чверть століття протягнула без ремонту та модернізації… У бюджеті 2018 року вперше за 22 роки було виділено 15 млн грн на капітальну реконструкцію станції, а під кінець року спільними зусиллями МОН та Мінфіну було додано ще загалом 27 млн грн, з них 19,6 млн грн саме на модернізацію станції”, – повідомив в.о. директора Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Відтак, вперше буде оновлено всю енергетичну систему станції. Для цього закупили нові дизельні двигуни Volvo penta D&F-T/UCM274. Також вперше з 1970-х років буде здійснено заміну даху на всіх приміщеннях станції, ремонт паливного баку, замінено опріснювач води.

“Вперше з 1986 року буде побудований паливний трубопровід, здійснено переобладнання медичного кабінету (закуплені кардіограф, апарат УЗД, біохімічний аналізатор, аналізатор крові, обладнання для телемедицини) та переобладнання біологічної лабораторії. Також на станції буде замінено всю систему опалення”, – йдеться у повідомленні.

Також Євген Дикий зазначив, що ремонтні роботи триватимуть 2 сезони. Бригада до Антарктиди вирушає вже 20 січня.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.