дивись.info

Львівщина, Івано-Франківщина та Закарпаття будуть співпрацювати задля розвитку туризму

Львівщина, Івано-Франківщина та Закарпаття будуть співпрацювати задля розвитку туризму

У середу, 23 січня 2019 року, в селищі Славське відбудеться вже друга зустріч представників територіальних громад сусідніх регіонів Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей з метою координації співробітництва задля розвитку спільного туристично-рекреаційного потенціалу.

Про це повідомляють організатори заходу.

14 грудня 2018 року представники місцевого самоврядування Славської ОТГ Львівської області, селища Вигода та міста Долина Івано-Франківської області підписали Меморандум, який став відправною точкою для співробітництва в сфері економічного розвитку цих громад та створення субрегіонального кластера.

Громади, що підписали меморандум, мають потужний туристично-рекреаційний потенціал та прагнуть активно розвивати інфраструктуру відпочинку. Зокрема, на території Славської ОТГ планується побудувати сучасний європейський гірськолижний курорт. Такий потужний центр туризму потребуватиме розгалуженої інфраструктури
доріг, пішохідних та велосипедних шляхів, відпочинкових та оздоровчих комплексів, індустрії розваг і т.п. Славська громада вже розпочала проектування та будівництво відповідної дороги, яка в перспективі забезпечить їй доступ до регіональної дороги Р-21 «Долина-Хуст». Це дозволить налагодити логістичні зв’язки із територіями Долинського району Івано-Франківської області та Міжгірського району Закарпатської області, що в свою чергу сприятиме розвитку туристичної сфери на території громад цих регіонів.

Громади вбачають сферами майбутньої співпраці відновлення та продовження унікального вузькоколійного маршруту Карпатського трамваю вздовж річки Мізунка до села Вишків, розвиток історичної, культурної та природної спадщини; будівництво і
продовження автошляху з боку Славської ОТГ від села Верхня Рожанка до Вишкова, що покращить транспортну доступність цільових територій, збільшить туристичні потоки, а отже сприятиме розвитку місцевих громад.

Читайте також: Цілющі чани Карпат: де шукати екологічні спа-курорти, не виїжджаючи за межі Львівщини (фото)

Не менш важливим є об’єднання зусиль громад щодо капітального ремонту (відновлення) дороги Р-21 на відтинку Долина – Вишків –Хуст, що безумовно посилить притік одноденних відвідувачів та туристів у цей чудовий регіон, значно пожвавить сферу відпочинку та економіку краю. Також цікавою та привабливою є тематика бальнеології, що має високий потенціал туристичного стартапу для громад Долинщини, адже цей край багатий на мінеральні води та солі у Мізуні, Мислівці та новоствореній

Долинській ОТГ, де тисячоліттями видобували «біле золото». Унікальність та лікувальні властивості цих мінеральних джерел підтверджені висновками фахівців.

Все це створює реальну основу та передумови для реалізації різноманітних міжмуніципальних проектів, в рамках яких будуть об’єднані ресурси та зусилля органів місцевого самоврядування, бізнесу та держави, а також створені передумови для залучення коштів міжнародної технічної допомоги у цій сфері. В рамках круглого столу планується більш детально обговорити туристично-рекреаційний потенціал субрегіону
та кожної із партнерських громад зокрема, а також подальші кроки спільної роботи, спрямованої на просування субрегіонального туристичного кластеру.

Участь у заході візьмуть керівники регіональних органів влади, місцевого самоврядування територіальних громад, Народні депутати України, представники бізнесу та експертного середовища.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.