дивись.info

Ми не будуємо таку систему охорони здоров’я, як в США, – Супрун

Ми не будуємо таку систему охорони здоров’я, як в США, – Супрун

Про це в.о. міністра охорони здоров’я повідомила на своїй сторінці у Facebook.

“Дехто помилково вважає, що ціллю трансформації системи охорони здоров’я в Україні є побудувати таку модель, як в Сполучених Штатах. Але це зовсім не так.
Ми не будуємо таку систему охорони здоров’я, як в США. На це є низка причин. Передусім, модель забезпечення населення медичними послугами американців далека від ідеальної”, – зазначила очільниця МОЗ Уляна Супрун.

Супрун зазначила, що на охорону здоров’я США витрачають 16.4% ВВП. Втім велике фінансування не гарантує всім громадянам рівного доступу до медичних послуг. А наявність страховки теж не означає безліміт на медицину.

“У 2018 році понад 15% американців не застраховані взагалі. Причина – зависока вартість страховки, втрата роботи чи неможливість отримати страхову субсидію. Громадяни без страховки можуть користуватися послугами неприбуткових центрів охорони здоров’я та кімнат невідкладної допомоги в лікарнях. Втім, часто вони йдуть звідти, не отримавши допомогу. Такі установи зобов’язані лише оцінити стан пацієнта і стабілізувати його, але не лікувати”, – повідомляє очільниця МОЗ.

Також у соцмережі вона зазначила, що більшість американців належать до певних страхових програм та отримують так звану керовану допомогу.

“Через мережу посередників їм дають направлення до лікарів, клінік, аптек, лабораторій, рентген-кабінетів та інших установ. Інколи людям прописують зайве, інколи не прописують потрібне. Деякі страхові програми не покривають лікування хронічних хвороб”, – пояснила Супрун.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.