дивись.info

У рейтингу «Індекс сприйняття корупції» Україна опинилась на 120 місці

У рейтингу «Індекс сприйняття корупції» Україна опинилась на 120 місці
Фото з відкритих джерел

Україна отримала 32 бали та 120 місце серед 180 країн.

Про це повідомляє Укрінформ.

Цьогоріч Україна обійшла Російську Федерацію, у якої 28 балів та 138 місце. У Польщі —60, Словаччина – 50, Румунія — 47, Угорщина — 46, Білорусь — 44, Молдова — 33 бали.

“Якщо ситуація з корупцією в Україні продовжить змінюватися такими темпами, то наздоганяти ту ж таки Польщу доведеться не одне десятиліття. Влада повинна, а громадянське суспільство давно готове подвоїти зусилля на цьому шляху”, – розповідає виконавчий директор Transparency International Україна Андрій Боровик.

У повідомленні йдеться, що показники України покращилися завдяки оцінці ситуації у сфері бізнесу.

“Позитивний вплив справило запровадження процедури автоматичного відшкодування податку на додану вартість, розширення сфер роботи системи ProZorro. Продажі та діяльність інституту бізнес-омбудсмена”, – додають у повідомленні.

Як відомо, Індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, СРІ) – показник, який з 1995 року розраховується міжнародною організацією Transparency International. Сама організація не проводить власних опитувань. Індекс розраховують на основі 13 досліджень авторитетних міжнародних установ і дослідницьких центрів.

Нагадаємо, що головним показником Індексу є кількість балів, а не місце в рейтингу. Мінімальна оцінка (0 балів) означає, що корупція фактично підміняє собою державу, максимальна (100 балів) свідчить про те, що корупція майже відсутня в житті суспільства. Індекс оцінює корупцію лише в державному секторі.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.