дивись.info

За минулий рік на Львівщині близько 60 дітей з вулиці повернули у родини

За минулий рік на Львівщині близько 60 дітей з вулиці повернули у родини

Впродовж 2018 року працівники служб у справах дітей спільно з представниками органів внутрішніх справ та соціальних служб провели 1254 профілактичних рейди.

Забрати з вулиці

Як розповів начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис, 96 дітей вилучили з вулиці, ще 15 – з неблагополучних сімей.

«Під час профілактичних рейдів обстежили 1873 сім’ї, ініціювали притягнення до відповідальності  339 батьків. Відтак, 57 дітей повернули у сім’ю, 37 до навчальних закладів і 17 – у притулок», – розповів Володимир Лис.

Для дітей, які з різних причин опинилися поза межами сімейного виховання, в області функціонує притулок Служби у справах дітей ЛОДА.

«У притулку впродовж 2018 року соціальний захист надали 195 дітям. Усього за увесь час функціонування закладу соціальний захист надали 6339 дітям», – каже Володимир Лис.

 

Щоб не потрапляли в інтернати

Зараз головне завдання – зупинити потрапляння дітей в інтернати. Минулого року в області напрацювали Регіональний стратегічний План дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей у Львівській області на 2018 – 2026 роки.

«На найближчому засіданні сесії плануємо спільно затвердити Регіональний план. Реформа передбачає створення ефективної системи раннього виявлення та підтримки сімей з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах. Її мета – попередження розлучення дитини з сім’єю і потрапляння в заклад інституційного догляду та виховання дітей, а також створення і розвиток освітніх, медичних, соціальних, реабілітаційних послуг відповідно до потреб дітей та їх сімей, перш за все, на рівні громади», – розповів Володимир Лис.

За його словами, цьогоріч планують створити координаційний орган з реалізації реформи системи інституційного догляду і виховання дітей у Львівській області, а також визначити заклади, на базі яких будуть відпрацьовуватись підходи до трансформації.

Забезпечити сиріт житлом

Впродовж року житлом на Львівщині планують забезпечити близько 90 дітей-сиріт та осіб з їх числа.

«Цього року ми першочергово будемо забезпечувати житлом осіб, у яких проходить граничний вік. Бо відповідно до законодавства можуть бути безкоштовно забезпечені житлом особи з числа дітей-сиріт віком до 23 роки. За два-три роки на Львівщині плануємо вирішити питання з забезпеченням житла для осіб з числа дітей-сиріт, яким більше 18 років», – каже Володимир Лис.

За його словами, на 2019 рік в обласному бюджеті закладено 7 млн грн, а також Львівщина отримала 16,5 млн грн субвенції з державного бюджету на придбання житла для осіб з числа дітей сиріт та осіб з числа, позбавлених батьківського піклування.
В області планують створити 5 дитячих будинків сімейного типу, а також відкрити малий груповий будинок для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у с.Бірки Яворівського району.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.