дивись.info

У Львові мешканців будинку, де обвалилася стіна, відселять

У Львові мешканців будинку, де обвалилася стіна, відселять

Сьогодні відбулося позачергове засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС щодо ситуації з обвалом флігельної частини нежитлових приміщень приватної форми власності в будинку на вул. Личаківській, 7.

Про це повідомили в ЛМР.

Комісія рекомендувала не відновлювати газопостачання і подачу електроенергії до повного обстеження та складання експертного висновку щодо стану будівлі, а також відселити мешканців однієї квартири, які там проживали постійно. Також мерія вимагатиме притягнути до відповідальності власника приміщень, який придбав їх на аукціоні з умовою приведення до належного стану.

Як повідомив голова Галицької РА Андрій Зозуля, експертні висновки мають надати сьогодні. Працівники поліції та ЛКП «Муніципальна варта» забезпечують охорону на території, де трапився обвал, щоб унеможливити доступ туди сторонніх людей.

Приміщення у приватній власності

Під час засідання, представники комісії заслухали інформацію від голови Галицької РА Андрія Зозулі щодо проведених оперативних заходів та стан будівлі.

«На вул. Личаківській, 7 стався обвал флігельної частини нежитлових приміщень приватної форми власності. Нагадаю, що наказом департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР приміщення було визнане аварійним. У 2015 році його викупили через аукціон. Згідно з договором купівлі-продажу, новий власник мав провести роботи з виведення приміщень з аварійного стану. Однак таких робіт він не провів.

Хочу відзначити, що будинок не є пам’яткою архітектури. Мешканці проживали лише в одній квартирі, а решта — це не житлові приміщення. Зараз проводиться обстеження стану приміщень. Загрози обвалу будівлі немає. Подачу електроенергії до будівлі відновили. Щодо газопостачання, то зруйновано газову трубу. На місці події працює газова служба.

Нам вдалося сконтактувати з власником приміщень, який перебуває за межами Львова. Є розуміння з його боку, і він погоджується здійснити необхідні заходи щодо обстеження і відновлення приміщень. Також маємо розуміння мешканців, яких відселили», — доповів Андрій Зозуля, голова Галицької районної адміністрації.

Водночас, у відповіді на інформаційний запит журналістів, влітку 2017 року у Львівській міській раді не назвали цієї адреси серед таких, за якими розташовані аварійні будинки міста.

Перелік аварійних будинків у Львові станом на 2017 рік

Аварійних будинків у Львові вистачає

Натомість Ірина Маруняк, директорка департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, повідомила про кількість аварійних будинків у місті та роботу, яка проводиться для виведення їх з аварійного стану.

«З 2014 року 7 будинків виведено з аварійного стану за кошти місцевого бюджету. Станом на сьогоднішні у місті Львові є 16 будинків, які є аварійними. На цей рік передбачено виведення з аварійного стану 5 будинків, на це передбачено 2 млн грн. Ми розпочинаємо цю роботу і будемо продовжувати до 2020 року. Залишається ще в роботі 11 будинків, які необхідно також виводити з аварійного стану.

Кожного року ми цьому приділяємо увагу, і починаючи з 2014 року постійно, кожного року в місцевому бюджеті передбачаємо кошти на виведення з аварійного стану будинків», — зазначила Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства на інфраструктури ЛМР.

Раніше, ще 2017 року тодішній в.о. начальника управління житлового господарства Сергій Сало заявляв, що усі аварійні будинки у Львові планують вивести з аварійного стану до 2020 року. Тоді ж аварійними налічували 22 будівлі. Втім, серед цього списку Личаківської, 7 не було. Тож, як видно зі слів Ірини Маруняк, до початку 2020 року обіцянки Сергія Сала в мерії дотриматися не зможуть.

Аварійний будинок, вул. Личаківська, 97, 2017 рік. Фото: Дивись.info

Уся відповідальність – на власнику

Як наголосив Сергій Бабак, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства, газопостачання і подачу електроенергії до будівлі можна відновити лише після повного обстеження та складання експертного висновку щодо стану будівлі. А також, за потреби, має бути надане тимчасове помешкання для мешканців однієї квартири, які там проживали постійно.

«Звертаю увагу ще раз: власники об’єктів нерухомості (житлових і нежитлових) несуть персональну відповідальність за стан будівель, за недоведення їх до аварійного стану, за нормальну експлуатацію, за правильну і безпечну експлуатацію всіх мереж (газових, електричних). Внаслідок того, що люди так поверхнево ставляться до своїх обов’язків, маємо цілий ряд випадків отруєння чадним газом і таке інше. І те, що вчора сталось, — це теж яскравий приклад такого ставлення. Я думаю, і поліція пропрацює з цим власником приміщень щодо всіх речей, які він мав виконати, однак не виконав», — наголосив Сергій Бабак, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства.

«Мерія вимагатиме притягнути до відповідальності власника приміщень на вул. Личаківській, 7 за те, що він не виконав свої зобов’язання, взяті на себе під час купівлі цих приміщень з аукціону. Я буду просити провести службове розслідування по лінії міста також: як наше ЛКП реагували-не реагували. І в разі виявлення порушень — вжити відповідних заходів.

Також є пропозиція, щоб особливо в центральній частині міста: Галицький і Личаківський район, провести інвентаризацію на предмет, можливо, є ще якісь приміщення, які на сьогоднішній день не визнані аварійними, але можуть містити загрозу. Бо слід усвідомлювати, це просто дуже добре, що там нікого не було вчора під час тих подій», — резюмував Геннадій Васьків, в.о. міського голови Львова.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.