дивись.info

На Львівщині створять туристичний маршрут до унікальних карстових водойм (фото)

На Львівщині створять туристичний маршрут до унікальних карстових водойм (фото)
Фото: Національний парк «Північне Поділля»,

В рамках обстеження карстових водойм «Сині вікна», що межують із заповідними територіями Національного парку «Північне Поділля», працівники відділу рекреації та туризму установи провели черговий зимовий огляд.

Про це повідомляють на сайті парку.

Відрадно було побачити, що цьогоріч дві карстові воронки вщент заповнені водою. Більше того, води у карстах настільки, що вона витікає через стічний ручай.

Також працівники парку зауважили, що вода відновлює свій колір яскравої бірюзи.

Адже, ще пару літ тому, а саме узимку 2016-го, вода у карстових водоймах взагалі зникла. Та вже через рік почала набиратися знову. А в 2018-му, хоча води було у карстах достатньо, та все ж вона була непрозорою – надто каламутною і мала зеленкувато-болотяний відтінок.

І лишень цієї зими вода кришталево-чиста й відновлює свій попередній бірюзовий відтінок.

Карстові водойми «Сині вікна» цікаві працівникам парку тим, що це унікальний природний об’єкт, який планується найближчим часом використовувати у рекреаційно-туристичній діяльності установи. Адже «Сині вікна» розташовуються на одній із ділянок майбутнього пішого туристичного маршруту, проект якого уже напрацьовано працівниками відділу рекреації та туризму і його проектна назва «Туристичні принади Вороняцького горбогір’я».

Влітку цього року у Львівській області планують створити новий пішохідний маршрут, який пролягатиме до унікальних карстових водойм “Сині вікна”, що розташовані у Національному природному парку “Північне Поділля”.

Проектна назва маршруту – “Туристичні принади Вороняцького горбогір’я”.

“Сині вікна” розташовуються на одній із ділянок майбутнього пішого туристичного маршруту, проект якого уже напрацьовано працівниками відділу рекреації та туризму, і його проектна назва “Туристичні принади Вороняцького горбогір’я“, – наголосили у прес-службі НПП.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.