Які свята відзначають 20 лютого (іменини, народні прикмети) 

evromaydan-3

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 20 лютого в Україні і світі. 

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 20 лютого в Україні і світі. 

Свята та події 20 лютого 

В пам’ять про людей, які героїчно загинули в боротьбі з авторитарним режимом Януковича, щороку 20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні.

Ця важлива пам’ятна дата була встановлена указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою «увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 – лютий 2014), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України», — йдеться в документі.

Сам термін «Небесна сотня» вперше з’явився 21 лютого 2014 року після трагічний подій на вулиці Інститутській, коли силовиками Януковича були жорстоко застрелені 47 беззбройних активістів Євромайдану. Автором терміну є поетеса Тетяна Домашенко. Слово «сотня» походить від бойової одиниці Самооборони майдану, що була поділена на десятки, сотні та курені. Згодом, термін «Небесна сотня» став відноситися до всіх героїв, що поклали своє життя за весь період Революції гідності.

В цей день акції пам’яті проводяться в багатьох містах України. В Києві відбувається покладання квітів до Алеї Героїв Небесної Сотні та проводяться інші заходи. Неофіційним гімном «Небесної Сотні» стала старовинна лемківська пісня «Плине кача…» у виконанні гурту Піккардійська Терція. Вперше ця композиція зазвучала на Майдані під час прощання з білоруським активістом Михайлом Жизневським, який загинув 22 січня 2014 року, оскільки, зі слів друзів, це була його улюблена пісня.

На даний час до Героїв Небесної Сотні прийнято відносити 111 осіб. Зокрема, до подій 18 лютого 2014 року офіційно вважаються загиблими 9 осіб, серед яких Сергій Нігоян, Михайло Жизневський та Юрій Вербицький. Під час трагічних подій 18-21 лютого 2014 року загинули 84 особи. Ще 18 людей померли від отриманих на Майдані травм після 21 лютого 2014 року. Остання така смерть була зафіксована 3 червня 2015 року. Майже 3 тисячі осіб було поранено за весь період масових протестів. Звання Героя України посмертно отримали 102 загиблих, ще 3 отримали посмертно звання Лицаря Ордена Героїв Небесної Сотні. Це один громадянин Білорусі та два громадянина Грузії. 98-м родинам загиблих державою була виплачена одноразова грошова допомога в розмірі 121 800 гривень.

Крім цього, в ЗМІ розповсюджувалася інформація про значно більше число загиблих, але на даний час ці свідчення не є офіційно доведеними. Розслідування цих жахливих злочинів не завершене і по цей день, а більшість винних продовжують залишатися на волі. Тимчасова слідча комісія ВРУ в липні 2014 році встановила, що вся зброя з якої відбувався розстріл активістів була вивезена в Крим а всі документи знищені. Більшість беркутівців, що були причетні до вбивств втекли в Московію. Також комісія встановила, що вже за нового керівництво МВС було знищено багато доказів а розслідування всіляко затягувалося. Зокрема, с під слідства загадковим чином зник керівник «чорної роти беркута» Дмитро Садовник.

Також, в цей день прийнято вшановувати пам’ять 13-ти міліціонерів, бійців спецпідрозділу «Беркут» та Внутрішніх військ, які загинули під час протистоянь в центральній частині Києва 18-20 лютого 2014 року. Більшість бійців не відзначалася жорстокістю та просто виконували свої службові обов’язки будучи заручниками авторитарного режиму Януковича.

Очевидним є факт того, що нова влада та слабке українське суспільство не бажають до кінця розслідувати ці страшні злочини та причини які до них призвели. Головний історичний урок цієї пам’ятної дати полягає в тому, що тільки розбудова повноцінного громадянського суспільства та справжньої демократії в Україні спроможні не допустити сходження на український олімп нового диктатора та уникнути подібних трагедій в майбутньому.

20 лютого — Всесвітній день соціальної справедливості. Це свято було встановлено для того, щоб звернути увагу всього людства на необхідність прагнення до соціальної справедливості.

Справедливість — це основа демократичного суспільства, яке забезпечує всім своїм членам рівні права і можливості. Соціальна справедливість декларує повагу до кожної людини, нації і держави.

Поява даного свята пов'язана з рішенням Генеральної асамблеї ООН, яка 26 листопада 2007 року оголосила про початок його святкування. 20 лютого було невипадково вибрано, оскільки в цей день в 1999 року відбулася міжнародна зустріч у Копенгагені, на якій представники багатьох держав визначили основні принципи розвитку суспільства, серед яких особливе місце займає соціальна справедливість.

Всесвітній день соціальної справедливості сприймають як один з інструментів досягнення соціального діалогу для формування справедливо влаштованого суспільства.

Іменини 20 лютого

Цього дня іменини святкують: Лука, Парфен (Парфеній), Петро

Народні прикмети

У православній церкві 20 листопада вшановується пам'ять святого Федота - одного з мучеників, які постраждали за віру в Христа (всього їх було близько 30 осіб). Саме Федот разом зі своїми товаришами відкрито проповідував християнство, незважаючи на те, що язичники примушували його відректися від своєї віри. В результаті, Федот був заарештований і страчений.

20 листопада селянки починали прясти, але перед початком роботи обов'язково молилися святому Федору для того щоб попросити захисту і допомоги, адже саме Федір був відомий як покровитель жіночого рукоділля. Одночасно відзначали свято Федлра-льодоставу, оскільки водойми вже замерзали, і встановлювалася морозна погода. Селяни починали ходити на риболовлю, але одночасно спостерігалися ожеледь, а тому, намагалися дотримуватися граничну обережність. Дорослі в цей день загадували дітям загадки про лід.

Крім того, 20 листопада вшановується ікона Божої матері з Маледнцем «Взиграніе», яка вважається однією з самих незвичайних і унікальних ікон хоча б тому, що на ній немовля Ісус зображується в русі, а не статично, як на більшості образів. Згідно з історичними даними, «Взиграніе» - «жіноча» ікона, яка представляє собою копію аналогічного візантійського образу і є чудотворною. У всякому разі, їй часто моляться жінки, які довго не можуть зачати дитину. Можна приходити до образу і парою, щоб молитися разом з чоловіком. Часто 20 листопада замовляється і молебень під назвою «Взиграніе». Особливо це стосується жінок, які повинні в скоро часу народити дитину. Вважали, що в цьому випадку немовля буде здоровим і виросте міцним. У свідомості російської людини саме 20 листопада по вищезгаданих причин вважається торжеством материнської любові. Тому, матерям виявляли особливу шану і повагу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: