• USD: 35.70
  • EUR: 37.70

В «Укрзалізниці» анонсують підвищення цін на квитки

В «Укрзалізниці» анонсують підвищення цін на квитки

У 2019 році планується двоетапне підвищення тарифів на залізничні пасажирські перевезення.

Про це повідомив директор з економіки і фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, передає Укрінформ.

«Цього року ми в фінансовому плані передбачаємо двоетапне підвищення вартості перевезень. Викликано це тим, що пасажирські перевезення, які мали б фінансуватися відповідно до статті 10 закону “Про залізничний транспорт” з державного бюджету, з 1996 року не отримали жодної копійки», - зазначив Рязанцев.

За його словами, пасажирські перевезення «Укрзалізниця» повністю субсидіює з вантажних, покриваючи великий збиток. Зокрема, торік збитки компанії від пасажирських перевезень сягнули 10 мільярдів гривень.

«На жаль, дебет з кредитом перестає сходитися, вартість палива, електроенергії систематично зростає, і ми змушені так само коригувати ціну на квитки, оскільки не отримуємо не тільки підтримки з державного бюджету, а й відшкодування за перевезення пільгових категорій громадян від місцевих органів самоврядування, що дає нам ще мінус 800 мільйонів гривень по року. Відповідно, нічого не може існувати задарма. Або за це хтось буде платити, так, як це було відбудовано на початку в законодавстві, в бюджеті різних рівнів, або ми мусимо піднімати (тарифи - ред.) для того, щоб утримувати і балансувати “Укрзалізницю” на ключовому результаті», - заявив Рязанцев.

Водночас, він зауважив, що наразі не може оголошувати, на скільки зростуть тарифи, оскільки для цього треба бачити «співвідношення збитків до обсягів виторгу за останні кілька місяців».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: