Які свята відзначають 21 лютого (іменини, народні прикмети)

h_ua_den_rodnogo_yazika

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 21 лютого в Україні і світі.

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 21 лютого в Україні і світі.

Свята та події 21 лютого

21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.

Головна декларована мета дня рідної мови — сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. Крім того, ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети.

Дане свято можуть відзначати носії 6000 мов, які на сьогоднішній день зафіксовані в світі.

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Однак багато мов сьогодні знаходяться на межі повного зникнення. У деяких мов не залишається живих носіїв, тому одним з методів порятунку лінгвістичного багатства планети експерти називають вивчення іноземних мов.

Щорічно 21 лютого всі туристичні міста та регіони світу відзначають Всесвітній день екскурсовода (International Tourist Guide Day). Свято було започатковане в 1990 році та вперше відзначалося в Лондоні, який є одним з найбільших туристичних центрів світу. Ініціатором заснування події була Міжнародна федерація асоціацій екскурсоводів.

Більшість людей обожнюють подорожувати. Як чудово вирватися з пазурів щільного робочого графіку на тиждень-другий, а краще на місяць, та відвідати нову, досі незнайому країну чи місто. Дізнатися про місцеві традиції та культуру, відвідати історичні пам’ятки та покуштувати місцеву кухню. В сучасному світі все це неможливо здійснити без розвинутої туристичної інфраструктури наріжними каменями якої є екскурсоводи та гіди. Саме вони наділяють просте пересування в просторі туриста інтелектуальним сенсом заглиблюючи путівника в захоплюючі деталі колориту місцевості.

Самі професії екскурсоводів та гідів з’явилися з тих пір, коли люди почали подорожувати. Античні туристи їхали подивитися на грецькі олімпіади та римські гладіаторські бої. В епоху середньовіччя паломники долали тисячі кілометрів щоб помолитися в святих місцях. В сучасному світі туризм набув індивідуалістичний сенс та переслідує мету особистих вражень та інтелектуального розвитку.

Світове співтовариство визначає туризм, як засіб індивідуального та колективного вдосконалення, а екскурсійні послуги як інтелектуальні, що мають духовні, освітні та просвітницькі функції.

Правда, до середини 19-го століття туризм носив виключно оглядовий характер, а екскурсоводом могла стати будь-яка освічена людина знайома з місцевістю. Змінилася ситуація з відкриттям музеїв та художніх галерей. В середині 20-го століття екскурсоводами стали вважатися тільки професіонали, що пройшли відповідну підготовку. Сучасний гід чи екскурсовод повинен володіти іноземними мовами, бути відмінним оратором та добре розбиратися в предметі своєї розповіді. Адже основним їх завданням є те, щоб мандрівник повернувся до дому з масою нових позитивних вражень та знань.

Туризм є важливою галуззю української економіки. Щороку нашу державу відвідують понад 20 мільйонів туристів. Туристична галузь в Україні динамічно розвивається незважаючи на економічну кризу та війну на сході. Зокрема, особливої популярності останніми роками набув внутрішній туризм в Карпати та інші куточки нашої держави. Єдиним регіоном України в якому відбувається зворотній процес – це тимчасово окупований Кримський півострів.

Іменини 21 лютого

Цього дня іменини святкують: Захар (Захарій), Макар, Никифор, Полікарп, Сава, Степан, Федір

Народні прикмети

У православній церкві шанують в цей день пам'ять святого Захарія Серповидця. Пророк отримав таке прізвисько, оскільки в одному з сновидінь побачив великий серп, що літає в повітрі, який виявився насправді сувоєм з написаними одкровеннями від Господа.

Святому Серповидцю моляться баби-жниці. Місячний серп, за народним повір'ям, у цей день був особливо гострим.

Селяни діставали заткнутий в одвірок 25 або 26 грудня серп і показували його місяцю, щоб він гостро нагострив його. В цей день серпи кропили святою хрещенською водою.

Жителі міст можуть точити не серпи, а ножі - тоді весь наступний рік їх буде супроводжувати удача і достаток.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: