дивись.info

НБУ анонсував ліквідацію ще одного банку

НБУ анонсував ліквідацію ще одного банку

Найближчим часом кількість банків в Україні зменшиться з 77 до 76, оскільки «Вернум Банк» знаходиться в процедурі самоліквідації.

Про це заявила перша заступниця голови Національного банку Катерина Рожкова в інтерв’ю «НВ Бізнес».

Рожкова також додала, що існує ще один банк, який за результатами стрес-тестування 2018 року має збільшити свій капітал до кінця березня.

«Все буде залежати від того, як він з цим впорається», – додала вона, але не назвала цей банк.

Рожкова зазначила, що для великих банків великих загроз не існує.

«Що стосується невеликих банків, то частина з них не має уявлення, як розвиватися далі», – повідомила Рожкова.

«Цих банків більше 10. Це багато, хоча вони і маленькі. Виходить, що 10 акціонерів не розуміють навіщо їм потрібен банк і 10 топ-менеджерів не знають, що робити далі”, – заявила представниця НБУ.

Нагадаємо, власником 100% акцій «Вернум Банку» – через компанію «Люкс-Інфо» – була Наталія Ігнатченко.

У 2018 році генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Ігнатченко затримана за підозрою у відмиванні коштів злочинної організації колишнього президента Віктора Януковича.

Зокрема, Ігнатченко повідомили про підозру у справі про закупівлю так званих «вишок Бойка».

Станом на листопад 2018 року Вернум банк порушував норматив необхідного регулятивного капіталу та норматив максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами.

Національний банк України вперше опублікував результати оцінки стійкості 24 найбільших банків за підсумками стрес-тестів і вже проведених ними за вимогою НБУ заходів капіталізації.

Після проведених банками заходів сьогодні лише один із них потребує прямої докапіталізації у першому кварталі 2019 року – Мегабанк на 611 млн грн.

Цій же фінустанові необхідно шляхом виконання плану реструктуризації до кінця наступного року покрити ще 2,266 млрд грн нестачі капіталу, що є другим після Укрексімбанку показником.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.