дивись.info

ЄС профінансує відновлення обсерваторії на горі Піп Іван

ЄС профінансує відновлення обсерваторії на горі Піп Іван

Євросоюз виділить понад мільйон євро на обсерваторію.

Європейський союз виділить більше 1 млн євро на відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван (Чорногірський хребет, Карпати). Про це йдеться на сайті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Повідомляється, що відповідну грантову угоду уклали Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Міністерство інвестицій і розвитку Польщі. Також повідомляється, що на основі обсерваторії планується створити Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» Прикарпатського університету та Варшавського університету.

Передбачається, що нова обсерваторія об’єднає сучасний науково-дослідний центр з базою підготовки спеціалістів для проведення пошуково-рятувальних операцій. Програма реалізується в рамках програми ЄС з транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. За рахунок ЄС встановлять нове метеорологічне обладнання, закуплять рятувальну техніку та спорядження для загонів рятувальників. Проект розраховано на два роки, але фактично має бути реалізовано протягом півроку.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.