дивись.info

В яких випадках шкідливо розігрівати їжу в мікрохвильовці: поради Супрун

В яких випадках шкідливо розігрівати їжу в мікрохвильовці: поради Супрун

Про це в. о. міністра охорони здоров’я повідомила на своїй сторінці у Facebook.

У своїй публікації Уляна Супрун зазначила, що навколо пристроїв для нагрівання їжі існує багато міфів, з якими досі сперечаються науковці. Один з найпопулярніших міфів — після нагрівання в мікрохвильовці їжа стає менш поживною.

“Багато корисних речовин руйнуються під час теплового впливу. Найбільш теплочутливими є водорозчинні вітаміни, такі як фолієва кислота, вітаміни В і С, які є в овочах. Саме тому важливо зважати на їхній спосіб приготування”, – повідомляє Супрун.

Відтак, в одному дослідженні визначили, що найбільш ефективним методом для збереження вітаміну виявилось пароваріння — руйнувалась лише десята частина. Під час готування в мікрохвильовці — приблизно чверть, а найбільше внаслідок варіння — майже половина.

“В інших випадках також було підтверджено, що готування в мікрохвильовці краще зберігає водорозчинні вітаміни. До прикладу, в шпинаті зберігається більше фолієвої кислоти під час готування в мікрохвильовці, аніж просто на плиті.

Коли йдеться про овочі, додавання води під час готування може значно прискорити втрату поживних речовин. Наприклад, броколі, приготовані в мікрохвильовці у воді, втрачають велику кількість антиоксидантів (від 74% до 97%). Водночас це впливає і на смакові якості. Готування на пару чи з малою кількістю води, навпаки, зберігає поживні речовини”, – додає Супрун.

Втім, в деяких випадках готування не лише зберігає, а й сприяє кращому засвоєнню поживних речовин. Але очільниця МОЗ зазначає, що в цілому працює правило — що менше їжа піддається нагріванню, то більше поживних речовин вона зберігає. Мікрохвильова піч також краща за варіння тим, що вітаміни не виварюються у воду, а саме приготування займає менше часу, що також сприяє їхньому збереженню.

Але Супрун зазначає, що ситуація з готуванням або розігріванням їжі в пластиковому посуді в мікрохвильовці виглядає інакше.

“Деякі хімічні речовини можуть потрапляти в їжу під час нагрівання. Науковці звертають особливу увагу на два компоненти, які часто наявні в пластику — фталати і бісфенол-А (BPA). Перші додають для отримання прозорого та твердого пластику, другі — щоби зробити пластик м‘яким і гнучким”, – додає вона.

Супрун повідомляє, що ці речовини пов‘язують з порушеннями роботи ендокринної системи через їх здатність впливати на рівень гормонів — естрогену і тестостерону. Дослідження останніх років показали, що BPA пов’язане з безпліддям, ожирінням, діабетом і репродуктивними проблемами. Зокрема деякі дослідження вказують, що ця речовина збільшує ризики передчасного народження. Через ці докази в 2012 році FDA (Управління продовольства і медикаментів в США) заборонило використання цього компоненту в дитячих пляшечках та чашках.

Тому Супрун зауважує, що слід бути дуже уважним до посуду, особливо, якщо ви часто користуєтеся мікрохвильовкою.

Коли готуєте чи розігріваєте їжу в мікрохвильовій печі очільниця МОЗ радить звернути увагу на наступні правила:

Краще використовувати скляний чи керамічний посуд.

Якщо користуєтесь пластиком для розігрівання чи вже підігрітої їжі, варто використовувати лише призначений для цього пластмасовий посуд. Зазвичай на ньому є відповідне маркування.

Якщо такий посуд має пошкодження — не варто його використовувати. Це стосується старих, подряпаних чи тріснутих контейнерів. В них не тільки не варто розірівати їжу, а й просто залишати гарячу.

Ніколи не варто нагрівати та зберігати продукти в пластикових контейнерах, які не призначені для харчових продуктів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.