дивись.info

Рада внесла зміни до законів щодо трансплантації

Рада внесла зміни до законів щодо трансплантації

Верховна Рада у четвер, 28 лютого, розблокувала трансплантацію органів.

Операції з трансплантації, які можуть врятувати життя, вже не поза законом, передає  BBС Україна.

Спочатку для включення до порядку денного законопроекту 9461-д, який вирішує питання трансплантації, не вистачило семи голосів. Спікер парламенту Андрій Парубій тричі намагався включити його до порядку денного.

Пізніше депутати все ж змогли повернулися до цього законопроекту, віддавши 231 голос за законопроект вцілому.

«Те, що в Україні два місяці була заблокована трансплантація через законодавчий колапс, сьогодні цю помилку виправив парламент», – заявила після ухвалення закону депутат від «Самопомочі» Ірина Сисоєнко.

В Україні вже два місяці заблоковані всі операції з трансплантації органів – і від родинних, і неродинних донорів.

Читайте також: Однорічній мешканці Львівщини потрібна трансплантація нирки 

Із січня в Україні почав діяти новий закон про трансплантацію, але система охорони здоров’я виявилась до нього не готовою – немає реєстру донорів і реципієнтів, не готові лікарі трансплант-координатори – зв’язкові між донором та реципієнтом;

Медики боялись, що за відсутності такого реєстру після проведення операцій їм можуть загрожувати карні справи. Адже старий закон про трансплантацію діяти вже перестав.

«За цих умов трансплантологам загрожує кримінальне провадження навіть при пересадженні нирки чи печінки від мами дитині», – каже Ірина Заславець з громадської організації іDonor.

Відтермінувати дію нового закону і розблокувати пересадку органів мала Верховна Рада. 27 лютого комітет ВР з питань охорони здоров’я розглянув законопроект 9461-д, який розблоковує трансплантацію і рекомендував парламенту його невідкладно розглянути і ухвалити.

Сотні пацієнтів і лікарів підписали петицію до голови Верховної Ради Андрія Парубія із проханням розблокувати трансплантацію в Україні.

«Закон 9461-д дозволяє робити операції трансплантації за відсутності реєстрів», – пояснювала один з авторів закону Ольга Богомолець.

Таким чином, депутати створили певний перехідний період до того часу, поки буде готовий і працюватиме реєстр донорів. Цей період триватиме до 1 січня 2020 року. До цього часу організація трансплантації здійснюватиметься на основі інформації, що міститься на паперових носіях.

До початку роботи реєстру та протягом наступних трьох місяців з дня початку його роботи рішення про трансплантаціїю буде приймати консиліум лікарів.

Закон розширив перелік осіб, які можуть стати донорами кістковог мозку серед близьких родичів, і надав можливість сімейним лікарям отримати згоду на посмертне донорство від потенційних донорів.

За приблизними підрахунками МОЗ, в Україні близько 5 тис. людей потребують пересадки органів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.