дивись.info

Прах Нестора Махно повернуть з Франції до України

Прах Нестора Махно повернуть з Франції до України
Фото: відкриті джерела

Наразі готуються необхідні документи для того, аби розмістити прах Нестора Махна у музеї в Запорізькій області.

Про це повідомив глава Гуляйпільської райдержадміністрації Запорізької області Олександр Іщенко, інформує Еспресо.

Підготували всі необхідні документи з перевезення праху Нестора Махно в Гуляйполі. З нашого боку готові всі документи, є заява внучатого племінника Нестора Махно щодо повернення на батьківщину праху його предка”, – повідомив Іщенко.

За словами чиновника, французька діаспора проти повернення праху, тому це питання вирішується на рівні міжнародних відносин.

Якщо прах Махна все ж повернуть до Гуляйполя, то він буде перебувати у музеї.

“Наш бренд – це Нестор Махно, історична особистість світового рівня. Тому в ОТГ вже розробили проекти щодо маршруту Нестора Махно, який буде цікавий туристам, створення махновських островів. Звичайно, на їхню реалізацію потрібні кошти”, – підсумував Іщенко.

Довідково:

Не́стор Іва́нович Махно́ («батько Махно»; 26 жовтня (7 листопада) 1888, село Гуляйполе Олександрівського повіту Катеринославської губернії, Російська імперія (нині місто Гуляйполе Запорізької області, Україна) — 25 липня — за іншими даними: 6 липня — 1934, Париж, Франція) — політичний та військовий діяч, командувач Революційної повстанської армії України, керівник селянського повстанського руху 1918–1921 років, відомий анархіст і тактик ведення партизанської війни.

У 1905—1906 роках Нестор сприяв українським соціал-демократам зі «Спілки» — і навіть розповсюджував їхню літературу та листівки. Проте для нього цього було замало, він прагнув до активних дій: у 1906 став членом анархістської організації «Спілка бідних хліборобів», що діяла на Катеринославщині.

З кінцем 1906 року Махна уперше заарештовано за звинуваченням у тероризмі: він потрапив під нагляд поліції, але за браком доказів незабаром його звільнено.

Помер у Парижі від сухот. Урну з прахом Махно замуровано в стіні комунарів під номером 6686 у 87 відділі цвинтаря Пер-Лашез.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.