дивись.info

У Канаді суд зобов’язав виробників сигарет виплатити 17 мільярдів доларів курцям

У Канаді суд зобов’язав виробників сигарет виплатити 17 мільярдів доларів курцям

У канадській провінції Квебек трьох найбільших виробників цигарок зобов’язали виплатити близько 17 млрд доларів людям, які постраждали від куріння.

Відповідне рішення ухвалив Апеляційний суд Квебеку, повідомляє Укрінформ.

У письмовому роз’ясненні обсягом 422 сторінки Апеляційний суд схвалив рішення Верховного суду Квебека, ухвалене 2015 року, щодо класового позову понад 100 тисяч курців, які вимагали від виробників сигарет матеріального відшкодування за проблеми зі здоров’ям. На переконання позивачів, вони не були достатньо поінформовані про шкідливість куріння, хоча компанії-виробники цигарок добре усвідомлювали всі ризики.

Залежно від тяжкості захворювання, кожен із позивачів зможе отримати від 24 до 100 тис. доларів. Ця справа є найбільшим класовим позовом в історії Канади. Вона складалася із двох окремих позовів, що розглядалися паралельно і були подані ще в 1998 році.

Хоча судова ухвала була підтверджена вже у двох судових інституціях, представники виробників сигарет розглядають можливість звернення до Верховного суду Канади, рішення якого не підлягають оскарженню.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.