дивись.info

У Києві передали львівському музею унікальний меч вікінга 10 століття (фото)

У Києві передали львівському музею унікальний меч вікінга 10 століття (фото)

Його знайшли чорні археологи три роки тому. Переправляли за кордон, але на естонському кордоні його вилучили й повернули до України. Вилучений у контрабандистів меч вікінга урочисто передадуть в Історико-краєзнавчий музей. 

Найближчою його аналогією є один з п’яти мечів, знайдених на території України в 1928 році під час будівництва Дніпровської ГЕС.

«Меч Вікінга» був нелегально вивезений за межі України, але під час спільної операції українських та естонських правоохоронців був вилучений у контрабандистів та повернутий до України.

«Той факт, що меч зміг нелегально залишити територію країни, лише вкотре засвідчив важливість посилення справжньої боротьби із контрабандою на наших кордонах. Археологічна діяльність також потребує більш досконалого законодавства, яке дозволить зупинити діяльність чорних археологів. Я дякую команді Національний науково-дослідний реставраційний центр України та особисто Віктору Голубу за реставрацію унікальної знахідки, яка тепер буде представлена на Львівщині», – повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.