дивись.info

У Львові помер один з авторів Монумента слави

У Львові помер один з авторів Монумента слави

Завтра відбудеться похорон львівського архітектора Аполлона Ограновича – одного з авторів Монумента слави.

Про це повідомляється у соцмережах з посиланням на художника Олександра Хохуліна.

Аполлон Огранович народився 23 травня 1942 року. 1945 року родина переїхала до Львова. Співавтор низки пам’ятників у Львові.

Роботи:

«Монумент Бойової Слави Радянських Збройних Сил» на вулиці Стрийській (1970, у співавторстві), відзначеного 1972 року Державною премією УРСР ім. Шевченка, а 1974-го — золотою медаллю ім. Грекова Академії мистецтв СРСР.

Пам’ятник «Слава праці» в Радехові (1973, скульптор Яків Чайка).

Проект реконструкції головної пошти на вулиці Словацького, 1 у Львові (1973—1975, реалізований не повністю).

Пам’ятник на вулиці Пекарській, 52 у Львові на честь подвигу радянських медиків у Другій світовій війні (1975, скульптор Іван Кушнір).

Співавторство у комплексному плані політичного, архітектурно-художнього й світлового оформлення Львова (1979). План такого роду був першим в Україні, експонувався на ВДНГ СРСР і ВДНГ УРСР. На щорічному конкурсі-огляді найкращих проектів 1979 року авторський колектив відзначено премією. Співавтор надгробного пам’ятника Ірині Вільде на Личаківському цвинтарі (скульптор Теодозія Бриж). Меморіальна таблиця на вулиці Саксаганського на честь демонстрацій квітня 1936 року у Львові (скульптор Теодозія Бриж).

Пам’ятний знак «50-річчя возз’єднання українських земель» на початку 1990-их років був демонтований.

Нагадаємо, у ніч проти неділі у Львові підрядники знесли тридцятиметровий бетонний пілон Монумента бойової слави радянських збройних сил через аварійну загрозу.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.