• USD: 36.50
  • EUR: 38.80

Львівщина подарувала національні костюми творчим колективам в Узбекистані

Львівщина подарувала національні костюми творчим колективам в Узбекистані
Фото: ЛОДА

Львівська обласна державна адміністрація забезпечила пошиття українських національних костюмів для самодіяльних колективів Українського культурного центру «Славутич», що впродовж багатьох років активно працюють у місті Ташкенті, Узбекистан.

Про це інформують у прес-службі ЛОДА.

Сьогодні, у 205-ту річницю з дня народження Кобзаря на Львівщину завітали представники української діаспори в Узбекистані, відтак, у подарунок для українських творчих колективів в Узбекистані передали повні комплекти дорослих та дитячих українських костюмів, а також Олег Синютка вручив заступниці голови Республіканського Українського культурного центру Славутич Оксані Довгун «Кобзар» Тараса Шевченка.

“Написаний великим українцем про нас, українців, але для цілого світу. Пам’ятайте, ми з вами вільні люди великої країни”, – зазначив очільник області

“Дякую за такі щирі подарунки, то для нас, української діаспори в Узбекистані, дуже важливо”,  –  підкреслила заступниця голови Республіканського Українського культурного центру Славутич Оксана Довгун.

Директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало наголосила на необхідності поглиблювати співпрацю з українською діаспорою та розвивати українську культуру за кордоном.

«Надзвичайно важливо провадити активну співпрацю з українською діаспорою. Це наші дипломати, які є носіями правдивих знань про Україну та створюють позитивний імідж нашої держави у світі. Ми хочемо, щоб наші співвітчизники за кордоном, зокрема в Узбекистані, з гордістю усвідомлюючи себе українцями, відчували, що Україна з ними. Для цього потрібні не тільки наші слова, але й реальні дії, наслідком яких має бути зміцнення та зростання позитивного міжнародного іміджу України у світі. Тому докладаємо максимум зусиль для популяризації українського культури, збереження рідної мови та національних традицій, заохочення української молоді за кордоном до активного мистецько-культурного життя та збереження національної самобутності українців за кордоном. Створення спільних міжнародних мистецьких проектів, налагодження й активізація співпраці з громадськими організаціями української діаспори, потужна презентація творчого потенціалу Львівщини за кордоном, збільшення кількості поїздок колективів професійних та аматорських творчих колективів Львівщини, закупівля художньої та науково-публіцистичної української літератури для культурних та освітніх потреб закордонних українців, сприяння у виготовленні національних костюмів та забезпеченні національною сувенірною продукцією для українських культурних центрів - це далеко не повний перелік наших реальних справ, спрямованих на реалізацію державної політики у сфері розвитку та поглиблення співробітництва із українською діаспорою», – наголосила Мирослава Туркало.

Довідково:

У травні 2018 року в Республіці Узбекистан перебувала делегація Львівської області на чолі з головою обласної державної адміністрації Олегом Синюткою. Під час візиту відбулася зустріч делегації із представниками української діаспори в Узбекистані, зокрема з керівництвом Українського культурного центру.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: