• USD: 35.60
  • EUR: 37.50

Найбільш незвичайні різнобарвні озера на Землі

Найбільш незвичайні різнобарвні озера на Землі
Фото: відкриті джерела

Іноді дивишся на фотографію і очам своїм не віриш – не буває таких кольорів в природі! 

Іноді дивишся на фотографію і очам своїм не віриш – не буває таких кольорів в природі!

Однак, на планеті Земля стільки дивовижних місць з абсолютно інопланетними ландшафтами і нереальними барвами, що здається і всього життя не вистачить, щоб їх відвідати, інформує В світі.

Озеро П’яти Кольорів

Небо і земля відображаються в озері П’яти Кольорів, вигадливо пофарбованому мінеральними солями і водяними рослинами. Його колір змінюється час від часу, від жовтого до темно зеленого, але більшу частину часу вода тут алмазно-синього кольору. На відміну від безлічі сусідніх озер, воно не мілкішає і не замерзає взимку. Тому це місце оповите таємницями і загадками. Китайці вважають його чарівним.

Рожеве озеро

Ретба не єдине у своєму роді. На Землі є ще як мінімум два рожевих озера: озеро Хіллер в Австралії та солоні водойми в затоці Сан-Франциско.

Рожеве озеро Хіллер (1)

Озеро Хіллер

Озеро Хіллер є рожевим озером на Острові Міддл, найбільшому з островів, які складають Архіпелаг Речерч в Західній Австралії. Озеро має цікавий колір темно-рожевої жувальної гумки. Саме така відмінна ознака архіпелагу змушує пасажирів літаків витягати свої шиї, щоб побачити Хіллер з висоти. Озеро складає приблизно 600 метрів завдовжки, і оточене оправою з піску і щільною лісистою місцевістю евкаліптів. Вузька смуга дюн, покритих рослинністю, відділяє його на півночі від океану.

озеро Ретба

Рожеве озеро або озеро Ретба знаходиться в Сенегалі. Свою назву озеро отримало через особливий колір води. Такий колір викликаний великою кількістю ціанобактерій у воді: поглинаючи сонячне світло, мікроорганізми виділяють пігмент, що забарвлює воду. Особливо він помітний під час сухого сезону. Іншого органічного життя в Ретба немає – для водоростей і риби занадто висока концентрація солі у воді. Її вміст досягає 40%. Сіль видобувають з дна цього озера вже протягом майже 50 років.

Озеро Хенераль-Каррера

Одне з найглибших озер Південної Америки знаходиться на кордоні двох країн – Чилі та Аргентини. Вода в ньому переливається всіма відтінками: від смарагдово-бірюзового до кольору аквамарина. У цьому фантастичному місці навіть небо не таке блакитне, як синь озера. А посередині водойми видніються брили величних Мармурових печер. Більше тисячі років вода омивала береги гірських порід і створювала ці дивовижні лабіринти.

Озеро Нгакоро

Озеро знаходиться в Новій Зеландії і має світло зелене забарвлення. Такий колір водойма набуває завдяки високому вмісту в ньому сірки й окисів заліза.

Дзеркальне озеро

Солончак Уюні – найбільше у світі висохле соляне озеро площею 10 582 кв. км. Воно було утворено в результаті трансформації доісторичних озер. За підрахунками тут міститься понад 10 мільярдів тонн солі. Під час сильних дощів, коли Солончак Уюні покривається водою, поверхня цього озера перетворюється на справжнє дзеркало. Озеро знаходиться в південно-західній Болівії.

Червоне озеро

Лагуна Колорадо – це дуже дрібне озеро площею 60 кв. км, розташоване в південній частині болівійського плоскогір’я Альтіплано на висоті 4278 м над рівнем моря. Колір цього озера може змінюватися від криваво-червоного до фіолетового. Це залежить від часу доби і температури повітря. Незвичайний відтінок води надають озеру водорості, що виробляють каротин для захисту від ультрафіолетового випромінювання. Лагуна Колорадо – улюблене місце проживання тисячі фламінго.

Озеро, що світиться

Дивовижні Гіпслендські озера знаходяться в Австралії. Вночі води озера світяться синім неоновим світлом. Його джерело – водорості, що мають здатність до біолюмінесценції. Утворюючи скупчення в поверхневих шарах вод, водорості викликають світіння, подібне тому, що буває тільки в океанських глибинах. Самі рослини людське око не бачить, тільки світло, що вони випромінюють.

Озера Келімуту

У кратерах вулкана Келімуту на острові Флорес в Індонезії розташовується три кратерних озера. Ці озера не тільки мають різні кольори, але ще і можуть їх змінювати. Наприклад, чорне озеро може стати червоним, потім бірюзовим, потім зеленим. Колір озер залежить від переважаючих мінеральних речовин, розчинених у їхніх водах. У місцевих племен ліо існує легенда, згідно з якою в озерах мешкають душі померлих. У червоному озері живуть душі вбивць і грішників, праведники і люди похилого віку – в бірюзовому, а молодь – в зеленому.

Озеро Берресса

Особливу популярність штучного озера Берресса біля греблі в Каліфорнії надає оригінальна конструкція водоскиду у вигляді гігантської воронки. З вигляду це справжнісінька діра, в яку зливається вода озера. Причому діра не маленька: глибина воронки – 21 метр і 22 метри в діаметрі.

Озеро, що «кипить»

Цей марсіанський пейзаж можна побачити в Національному парку Єллоустоун в США. У записах першовідкривачів Велике призматичне джерело згадується як «кипляче озеро». Завдяки яскраво забарвленим бактеріям і водоростям дно дрібного озера, що утворилося біля виходу гарячого джерела, переливається всіма кольорами веселки.

Басейн-заповідник Гамільтон

Знаходиться в Техасі, США – це природний басейн, що утворився тисячі років тому в результаті великої ерозії. Сам басейн наповнений дивовижною смарагдовою водою, обрамлена вапняковими гірськими породами, покритими пишними папоротями й мохом. З оголень спускається 15-ти метровий водоспад, який ніколи повністю не висихає, навіть в самі посушливі періоди.

Плямисте озеро, Канада

Плямисте озеро розташоване в Британській Колумбії. Найцікавіше, що протягом усього року озеро змінює свій колір, а в посушливий період утворює численні басейни з водою білого, зеленого і жовтого кольорів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: