дивись.info

Які свята відзначають 11 березня (іменини, народні прикмети)  

Які свята відзначають 11 березня (іменини, народні прикмети)  

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 12 березня в Україні і світі.

Свята та події 12 березня

Острівна держава в індійському океані в 900 км на схід від Мадагаскару – Республіка Маврикій, з населенням 1.24 млн., має дуже низький рівень злочинності, незважаючи на те, що власної армії у них майже немає, а зі зброєю ходять тільки поліція і морська патрульна служба. Чисельність збройних сил Республіки Маврикій у 2000 році становила 1,5 тис. військовослужбовців.

Освіта в державі безкоштовна. І загальна і вища. Маврикій одна з найбагатших з африканських країн. Вона славиться своїми красивими пляжами.

12 березня 1968 року острів Маврикій став незалежною державою у складі британської Співдружності. У тому ж році країна була представлена в ООН. Главою держави номінально залишалася Єлизавета Друга, представлена генерал-губернатором, а політичною системою – конституційна монархія. 12 березня 1992 року оголошено Незалежну Республіку на чолі з президентом, що обирається раз на п’ять років.
Головні галузі промисловості: харчова, текстильна, швейна, шкіряна, електротехнічна, виготовлення медичного обладнання. Сільське господарство Республіки використовує 54% площі острова. Головні сільськогосподарські культури: цукровий очерет, чай, тютюн. Для власного споживання вирощують рис, кукурудзу, маніоку, арахіс, банани, овочі. Розводять велику рогату худобу, овець і кіз.

«Туристичний трикутник» – так ще називають Республіку Маврикій. Безліч готелів на білосніжних піщаних пляжах знаходяться між трьома містами Порт-Луї – на заході, Рош-Нуар – на сході, Кап-Малера – на півночі. У Гран-Бай знаходиться «маврикійське лазурне узбережжя» з великою кількістю готелів навколо торгового центру Сансет-бульвар, морським акваріумом і яхт-клубом. На східному узбережжі, виключаючи піщані пляжі острова Іль-о-Серф, курортів мало (Бель-Мар, Тру-д-Одюс), через високі морських хвиль, які женуть вітри через весь Індійський океан, ця частина – привабливе місце для серфінгу

Іменини 12 березня

Цього дня іменини святкують: Григорій, Іван, Петро, Федір, Стефан, Феофіл.

Народні прикмети

У цей день православна церква вшановує преподобного Василя Декаполита, сповідника.

На Василя було прийнято приносити в будинок соснову гілку: вона очищає повітря і дає здоров’я всій сім’ї.

У день Василя Капельника починав танути сніг на дахах. На бурульки дивилися не тільки заради забави, але і для прогнозування врожаю. Так, довгі капельники обіцяли довгий льон.

Існували й інші прикмети. Якщо йшов дощ — літо мало бути добрим. Спостерігали, як тануть круги навколо дерев: якщо краї крути — то і весна буде крута, якщо пологи — то і весна протяжна.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.