дивись.info

У Нафтогазі можуть не підвищити ціну на газ

У Нафтогазі можуть не підвищити ціну на газ
Ціна закупівлі газу на європейському ринку вперше за час існування режиму покладання спеціальних обов’язків (ПСО) знизилася нижче рівня передбаченого чинною постановою Кабміну про ПСО.

Про це йдеться у листі голови правління “Нафтогазу” Андрія Коболєва до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, що є в розпоряджені ЕП, повідомляє Укрінформ.

“Вперше за час існування режиму покладання спеціальних обов’язків (ПСО) ціна закупівлі газу на європейському ринку знизилася нижче рівня, передбаченого чинною постановою Кабміну про ПСО. Завдяки запровадженій урядом реформі газового ринку десятки компаній нині вільно купують газ на європейському ринку та постачають його комерційним споживачам. Якщо надати можливість українським домогосподарствам вільно обирати постачальника природного газу, можна обгрунтовано очікувати, що ціна, яку їм запропонує конкурентний ринок, буде меншою від поточної регульованої ціни”, – йдеться в листі.

Також у Нафтогазі зазначають, що зважаючи на вищенаведене, пропонують Кабінету міністрів розглянути можливість повної лібералізації постачання природного газу для усіх категорій споживачів з 1 квітня 2019 року. Така лібералізація передбачає скасування режиму ПСО та усунення існуючих обмежень для зміни постачальника природного газу, які наразі застосовують приватні газодобувні компанії.

“Стрімке падіння цін та висока конкуренція у лібералізованому сегменті українського ринку газу свідчить про те, що внаслідок наполегливого та успішного впровадження урядом газової реформи, український ринок став відкритим та конкурентними, і це приносить вигоди комерційним споживачам газу. Ми переконані, що побутові споживачі мають отримати такі ж переваги і вільно обирати постачальника з урахуванням найкращої ціни, якості сервісу, надійності, тощо”, – додають у листі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.