За тиждень експедиція, яку очолює львів’янин Ігор Дикий, вирушає в Антарктиду

image3_1__1552500665_613x408.41125_3_0

Мандрівники, туроператори та дослідники мали можливість поспілкуватись із представниками 24-ої експедиції, яка працюватиме на українській антарктичній станції «Академік Вернадський».

Мотиваційна зустріч стала першою із серії подальших подібних заходів, повідомили в ЛОДА.

«Такі заходи сприяють в організації інспіраційних та мотиваційних зустрічей для більш усвідомлених мандрів та експедицій, а також служить чудовою промоцією різних видів туризму, зокрема наукового», – зазначає начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака.

Під час зустрічі всі охочі могли поспілкуватись із львів’янином, керівником української експедиції в Антарктиду Ігорем Диким.

«Багато вже зроблено, але ще багато чого треба зробити. Наша команда вже пройшла медичний відбір, тренування, зараз залагоджуємо усі нюанси, за тиждень вирушаємо на станцію. Нас буде 12, половина  - це технічний персонал, інша половина - науковці. Адже експедиція - не просто туристична подорож, це наукові дослідження. В екіпажі цього року дві жінки. Одна з них - біолог - уже на станції, вирушила туди раніше, аби застати антарктичне літо. Відбір чудовий, багато з обраних полярників - це досвідчені фахівці, тому з ними буде працювати комфортно», - розповів Ігор Дикий.

Експедиція розпочинається з другої половини березня і триватиме 12 місяців.

Нагадаємо, цього року Національний антарктичний науковий центр отримав рекордну кількість заявок від охочих працювати наступний цілий рік на станції «Академік Вернадський».

Дослідника Антарктики, доцента кафедри зоології Львівського національного університету ім. І. Франка Ігоря Дикого обрали керівником експедиції. Львів’янин уже тричі був учасником українських антарктичних експедицій на станції «Академік Вернадський». Дослідник також провів на холодному континенті два повних роки (дві зимівлі). Кожні відвідини шостого континенту Ігором Диким супроводжувались сходженням на гірські вершини. Він встиг підкорити гори Де-Марія, Мілл, Скот, Шеклтон та Пік Століття Пласту.

Команда майбутніх зимівників 24-ої експедиції: 10 чоловіків та 2 жінки (біолог Оксана Савенко і лікар Наталія Бабій). Восьмеро обраних членів експедиції вже хоча б раз зимували на станції, а четверо – новачки. Серед «старожилів» станції рекордсменом є Богдан Гаврилюк, для якого це повернення до Антарктики має стати восьмим у житті. Четверо обраних спеціалістів вже нещодавно зимували разом (у 2015-2016 та 2017-2018 роках). Семеро спеціалістів – кияни та по одному зі Львову, Закарпаття, Харкова, Одеси та Херсонщини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: