дивись.info

У Львові відкрили музей «Чорнобиль – пам’ять Львівщини» (фото)

У Львові відкрили музей «Чорнобиль – пам’ять Львівщини» (фото)
Фото: прес-служба ЛОДА

Сьогодні, 15 березня, у Львові відкрили Громадський музей «Чорнобиль – пам’ять Львівщини».

У ЛОДА повідомляють, що музей є осередком пам’яті львів’ян – ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Музей працює щовівторка та щоп’ятниці з 12:00 до 16:00 години за адресою: м. Львів, пл. Маланюка, 6.

Фото: прес-служба ЛОДА

«Зараз наше основне завдання, щоб цей музей «жив». Щоб його відвідувало багато молоді, яка знає про Чорнобильську катастрофу тільки з книжок чи розповідей. І тут дуже важлива ваша роль, ліквідаторів, які з перших уст можуть розказати про ті події молодим людям. Сподіваюся, що люди які є тут присутні, навіть у своєму середовищі будуть активними щодо інформаційної кампанії музею, адже його варто наповнити і експонатами і спогадами людей, про  те як вони жили, як працювали. Пам’ять є важливою і особливо важливою у вихованні молодого покоління. Вірю, що спільними зусиллями музей «житиме»»,-  повідомила директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк.

Відтак, зазначається, що музей складається із двох зал, де містяться світлини ліквідації аварії на ЧАЕС, одяг та речі ліквідаторів, книги присвячені події та пам’яті тих, хто загинув рятуючи світ від Чорнобильської катастрофи.

Фото: прес-служба ЛОДА

«Дякую усім, хто долучився до відкриття музею. Адже на Західній Україні немає таких музеїв, як сьогодні ми відкриваємо тут. На превеликий жаль, тут на Львівщині, була велика кількість ліквідаторів: Калинівський вертолітний полк, Самбірський полк, Львівська національна гвардія, медики і на превеликий жаль сьогодні багатьох немає серед нас. Сьогодні тут є початки нашого музею, в подальшому ми долучимось до справи, щоб збільшувати, поповнювати музей»,- додав голова Львівської обласної організації «Союз Чорнобиль України» Андрій Кульчицький.

Фото: прес-служба ЛОДА
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.