дивись.info

Захворюваність на кір зменшилась на 60% – Супрун

Захворюваність на кір зменшилась на 60% – Супрун

Про це у Facebook повідомила в. о. міністра охорони здоров‘я Уляна Супрун.

«У січні у Львівській області ми оголосили про підготовку спецоперації по боротьбі з кором. Саме цей регіон був лідером по рівню захворюваності. Рівень охоплення вакцинацією там також мав найнижчі в країні показники», – повідомляє Супрун.

Також вона зазначила, що міністерство охорони здоров’я України, Центр громадського здоров’я МОЗ України, Львівська ОДА, місцеве самоврядування, освітяни та лікарі сформували план, щоби збільшити рівень імунізації серед тих дітей, які пропустили планові щеплення.

«В рамках спецоперації кабінети щеплень у медзакладах працюють додаткові години на день. Також вакцину можна отримати в тимчасових кабінетах щеплень у школах. Вакцинація відбувається за згодою батьків. Безоплатне щеплення можуть отримати також діти, батьки яких придбали фальшиві довідки про вакцинацію. Головне — прийти на вакцинацію та отримати свій захист», – додає вона.

Супрун зазначила, що є вже перші результати:

  • Від початку спецоперації, з 1 лютого до 13 березня, було вакциновано 25 737 тисячі дітей віком від 6 до 18 років. Без посилених заходів таку кількість дітей потрібно було б вакцинувати протягом 5-6 місяців.
  • За останні 1,5 місяці захворюваність на кір знизилася на 60%. І продовжує падати кожного тижня на 10-15%.

Окрім того, очільниця МОЗ зазначила, що вдалося на місці оцінити ризики поширення хвороби в окремих районах та навіть школах області. Це допоможе вчасно запобігти поширенню хвороби та захистити десятки дітей і дорослих.

«Львівщина показала дуже добрий результат. Це приклад ефективної співпраці всіх учасників спецоперації та активних громадян, які дбають про здоров’я своїх дітей», – додає Супрун.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.