дивись.info

На Львівщині близько 20 тисяч батьків відмовилися вакцинувати дітей від кору

На Львівщині близько 20 тисяч батьків відмовилися вакцинувати дітей від кору

Майже 20 тисяч батьків на Львівщині написали відмови від вакцинації дітей від кору.

Про це під час апаратної наради у ЛОДА повідомила директорка департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.

«На момент початку спецоперації проти кору на Львівщині було невакциновано понад 54 тисячі 17дітей. З 2 січня до 14 березня було щеплено 26 тисяч 605 дітей, що становить 49% від загальної кількості. Ми досягнули навіть більшого результату ніж очікували. Переважна більшість з невакцинованих – це відмова батьків. Є батьки, які ще сумніваються, є біля тисячі, які готові вакцинувати, тобто є ще над чим працювати», – розповіла Ірина Микичак.

Вона також повідомила, що на залишку є 113 тисяч доз вакцини бельгійського та американського виробництва, і нагадала, що на Львівщині було створено 66 кабінетів  у школах, з них 22 – у Львові, а решта – в області.

«Батькам було незручно ходити у поліклініку, тому створили такі кабінети. Але тут є серйозне недопрацювання з боку медиків, навіть точніше в голові такий «пунктик», який важко перебороти. Наразі в області не щеплено понад 27 тисяч дітей, при цьому постійні протипокази є лише у 335 дітей, зате тимчасові – у понад 5 тисяч дітей. Це означає, що батьки йдуть до лікаря і дитина, припустимо, має алергічну висипку. Лікар дає довідку на тимчасовий протипоказ і ця дитина йде без щеплення до школи. А потім ми пожинаємо плоди, не лише у вигляді кору, але і правця, якого вже десятиліттями не було. Загалом ми маємо від батьків 19 тисяч 969 відмов. Це є неаргументовані відмови, батьки не можуть пояснити причини, чому відмовляються від щеплення. Також є 2 тисячі усних відмов, але батьки не підписують жодних документів», – розповіла Ірина Микичак.

«На цьому тижні мають бути провакциновані 570 дітей у Самбірському і Яворівському районах. Також мають бути верифіковані всі відмови по кожній дитині – де є протипокази тимчасові, де постійні, а де є інші підстави для того щоб не щепити дітей», – додала директорка департаменту освіти ЛОР Любомира Мандзій.

Тим часом за даними департаменту охорони здоров’я, захворюваність на кір в останні тижні пішла на спад. За словами Ірини Микичак, цьому треба завдячувати масовій вакцинації.

«Минулого тижня було зареєстровано 139 випадків захворюваності на кір.  Це завдяки вакцинації. У піковий період було 600 випадків. Це спад серйозний, тому що очікувалося навпаки, ще більше зростання», – додала Ірина Микичак.

«Треба продовжувати цю роботу, тому що 28 тисяч невакцинованих, це все одно є значна кількість, і з цією кількістю треба далі працювати», – підсумував голова ЛОДА Олег Синютка.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.