дивись.info

Декларації з лікарями підписали вже 25 мільйонів українців

Декларації з лікарями підписали вже 25 мільйонів українців
Ще на початку цього року 97% комунальних медкзакладів долучилися до реформи системи охорони здоров’я й наразі вже близько 25 млн українців уклали декларації з лікарями.
Про це заявив Президент Петро Порошенко під час виступу на форумі «Допомога поруч», передає Укрінформ.

«Станом на початок року 97 % комунальних закладів охорони здоров’я вже нарешті, незважаючи на шалений опір, перейшли на нову модель фінансування. Нова модель фінансування — це коли гроші ходять за пацієнтом, а кращий лікар має отримувати більше заробітної платні, а пацієнт має можливість обирати лікаря. Зараз уже близько 25 млн українських громадян вже обрали саме таку модель», – зазначив він.

Зазначається, що прикладом результату медичної реформи Порошенко навів Центр первинної медико-санітарної допомоги у прифронтовому Бахмуті, де працює 38 лікарів і 131 медсестра. Він розповів, що за старою системою субвенцій зарплата медсестри складала 4863 гривень, тепер – 7831, лікаря – 7000 і 17 887 відповідно.

«Президент запевнив, що медицина є серед найпріоритетніших реформ, які проводяться протягом останніх п’яти років в Україні», – йдеться у повідомленні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.