дивись.info

Які свята відзначають 23 березня (іменини, народні прикмети)    

Які свята відзначають 23 березня (іменини, народні прикмети)    

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 23 березня в Україні і світі. 

Свята та події 23 березня

Щороку 23 березня за ініціативи Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) під егідою ООН проводиться Всесвітній день метеорології, або Всесвітній метеорологічний день.

Іменини 23 березня

Цього дня іменини святкують: Анастасія, Василина, Віктор, Галина, Денис, Дмитро, Купріян (Кипріан), Кіндрат, Леонід, Ніка, Павло, Федір (Феодор)

Народні прикмети

У народі 23 березня називали Василиною, весняної води указательніцою. Православна церква вшановує пам’ять Святої Василини. Відомо, що вона загинула мученицькою смертю, коли їй було лише 9 років. Під час правління імператора Діоклетіана були організовані масові гоніння на послідовників християнської віри. Василину також зловили і почали змушувати відректися від Христа. Однак дівчинка була непохитна, і її піддали побиттю, страшним тортурам.

Святу Василину вважали покровителькою талих вод, що розливаються навесні. Молилися їй для того, щоб велика вода не затопила село і будинок. Говорили, що, оскільки Василина наділяє води здатністю пам’ятати і бачити сокровенне, а тому, проникає в будинки тільки до тих, хто провів рік у гріху.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.