дивись.info

Кому і як скаржитися на неправомірні дії медичних працівників — інструкція

Кому і як скаржитися на неправомірні дії медичних працівників — інструкція

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун описала інструкцію для пацієнтів, які постраждали від неправомірних рішень чи дій медичних працівників. 

У себе у Facebook Супрун наголосила, що кожен пацієнт має право оскаржити неправомірне рішення й отримати компенсацію, якщо його здоров’ю заподіяно шкоди. Відповідачем завжди є роботодавець — заклад охорони здоров’я чи лікар-ФОП.

Глава МОЗ зауважила, що фіксація таких скарг допомагає довести, що в конкретній лікарні справді були випадки порушення прав пацієнтів.

Пацієнти, яким виповнилось 18 років, можуть захищати свої права особисто, через представника або ж колективно (коли скаргу подає група людей). Неповнолітні чи недієздатні особи — через законних представників.

Оптимальний варіант — письмове звернення: зареєстрована заява зобов’язує установу надати відповідь.

«Тож якщо особисто приносите заяву, попросіть зареєструвати її, а якщо надсилаєте поштою, то рекомендованим листом чи з повідомленням про вручення. Якщо звернення надсилається електронною поштою, то треба вказувати електронну адресу, на яку має прийти відповідь — це вимога Закону України Про звернення громадян», – наголосила Супрун.

У заяві необхідно вказати прізвище, ім’я, по батькові повністю, місце проживання, суть питання і чітке формулювання прохання чи вимоги, підпис і дату.

Із письмовою заявою/скаргою можна звернутись до головного лікаря і попросити її зареєструвати.

Якщо не вдалося владнати ситуацію, необхідно звернутись у департамент/управління охорони здоров’я міста чи області із письмовою заявою/скаргою.

Якщо не вдалося владнати ситуацію, Супрун радить звернутись на гарячу лінію місцевих органів виконавчої влади, або на гарячу лінію уряду за телефоном 1545.

За словами Супрун, будь-який громадянин має право подати заяву про проведення клініко-експертної комісії в міських, районних, обласних департаментах охорони здоров’я, а також КЕК МОЗ України. Такі комісії контролюють якість надання допомоги і розглядають усі випадки, в яких може йтися про неналежну допомогу пацієнту — від випадків з розбіжністю діагнозів до летальних.

Якщо пацієнт не погоджується не погоджуєтеся з рішенням, яке він отримав після своєї скарги, він має право подати скаргу до органу або посадової особи вищого рівня. Наприклад, якщо не вдалося владнати ситуацію на рівні головного лікаря — подати скаргу до місцевого департаменту охорони здоров’я. Звертатися можна протягом місяця після ознайомлення з рішенням.

Звернення, які не потребують додаткового вивчення, розглядаються до 15 днів. Звернення, які потребують додаткового вивчення – до 30 днів. Звернення, вивчити обставини яких неможливо у 30-денний термін – до 45 днів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.