дивись.info

Цьогоріч випускникам шкіл з угорської громади знизять пропускний поріг ЗНО

Цьогоріч випускникам шкіл з угорської громади знизять пропускний поріг ЗНО
Цьогоріч для випускників шкіл з угорської громади поріг складання ЗНО буде занижено на кілька балів.

Про це міністр освіти України Лілія Гриневич, передає Укрінформ.

“За результатами минулого року 67, 5 % угорських школярів не подолали пропускний поріг ЗНО з української мови. Це означає, що українська школа наразі не дає їм можливостей вивчати українську мову на рівних з іншими випускниками, для яких українська мова є материнською. Виходить, що сучасна система освіти їх дискримінує. Така ситуація не може далі тривати. Ми повинні знайти модель, яка це врівноважить. Відтак, цьогоріч для випускників шкіл з угорською мовою навчання поріг складання ЗНО буде занижено на кілька балів. Якщо для випускників звичайних шкіл, він, наприклад, складатиме 23 бали, то для угорців — це може бути, наприклад, 20 балів”, – повідомила Лілія Гриневич.

Вона також наголосила, що угорська мова належить до зовсім іншої мовної групи, відтак, вчити її українським угорцям важче, аніж, наприклад, полякам.

За її словами сьогодні МОН розробляє стратегію, за якою уже за два-три роки українські угорці складатимуть ЗНО за іншим стандартом: як випускники шкіл, для якої українська мова не є рідною.

“Разом із тим, існуватиме свій стандарт для випускників державних шкіл, для яких українська є — рідною мовою. Вимоги до нього будуть вищими. Коли введуть дворівневе ЗНО, випускник зможе обирати, за яким стандартом йому складати тести — де українська як державна, чи де українська — як рідна мова”, – додала Гриневич.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.