дивись.info

Які свята відзначають 28 березня (іменини, народні прикмети)

Які свята відзначають 28 березня (іменини, народні прикмети)

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 28 березня в Україні і світі.

Свята 28 березня

Традиційно День Рагнара Лодброка (Ragnar Lodbrok Day) відзначається в скандинавських країнах 28 березня. Рагнар Лодброк (Ragnar Lodbrock) відомий як один з легендарних королів Данії і Швеції, який правив приблизно в восьмому чи дев’ятому століттях. Незважаючи на те, що його вважають національним героєм в рідній Скандинавії, біографія Лодброка досить уривчасті, орієнтована переважно на саги древніх вікінгів.

Іменини 28 березня

Цього дня іменини святкують: Денис, Михайло, Никанор, Олександр, Олексій

Народні прикмети

28 березня вшановується пам’ять святого мученика Нікадра, який, згідно з переказами, працюючи лікарем, здійснив велику кількість добрих справ щодо християн під час організованих гонінь на них.

Так, Нікандр відвідував в’язнів у тюрмах, втішав мучеників, ховав тих, кого стратили. Одного разу, коли Нікандр намагався поховати християн, розтерзаних левами, його побачили імператорські стражники, які схопили Нікандра, і незабаром його стратили.

У народі 28 березня називали не інакше, як «лісове ухоженьє». Він присвячувався лісу. Так, селяни, закінчивши роботи, вирушали в ліс, щоб поклонитися місцевим духам. Потрібно сказати, що людина з давніх часів ставився до лісу по-особливому, адже саме він давав людині те ж домашнє начиння або інвентар – все вироблялося з дерева. Крім того, ліс часто виконував захисну функцію, оскільки пройти через дику хащу дуже складно.

В цей день знахарі збирали трави і цілющі рослини, заговорювали їх, готували різні зілля. Належало саме 28 березня знімати порчу, лікувати хвороби голови. Також це був чудовий час для виготовлення амулетів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.