дивись.info

Які свята відзначають 29 березня (іменини, народні прикмети) 

Які свята відзначають 29 березня (іменини, народні прикмети) 

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 29 березня в Україні і світі.

Свята 29 березня

Саввін (Савін) день, День возів. У цей період займалися підготовкою возів, а також вважалося, що тепло на Савін день дасть тепло на всю весну.

Іменини 29 березня 

Цього дня іменини святкують: Антон, Денис, Олександр, Омелян, Павло, Роман, Трохим, Юліан

Народні прикмети

У церкві 29 березня вшановують пам’ять трьох мучеників: Тата, Трохима і Саввіна. Іменини відзначають Тимофій, Трохим, Денис, Омелян, Олександр, Іван, Петро, Павло, Антон.

До цього дня сніг зазвичай повністю танув, і санний шлях закінчувався. Говорили: “На Савина селянин сани сховав”. Час було заганяти сани у двір і готувати віз. Селяни перевіряли 29 березня, чи цілий віз, чи не потрібно його відремонтувати. Водії часто саме 29 березня перевіряють свої автомобілі, дотримуючись традиції.

Не можна 29 березня їсти хліб після заходу сонця – це до злиднів. Також не можна позичати гроші, оскільки, за прикметами, весь рік в боргах ходити будеш. Вірили, що не можна сперечатися з людьми, сваритися і лаятися, щоб не накликати на себе неприємності.

29 березня можна визначити злодія: якщо він подивиться на небо – у нього очі витечуть, і він осліпне.

Не слід сідати в сани 29 березня, щоб свою удачу не проїхати. Не можна розтоплювати піч і випікати в ній хліб, щоб не накликати біду. Взагалі, розводити вогонь 29 березня вкрай небажано. Також вірили, якщо людина підніме важку сумку, у неї додасться турбот.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.