дивись.info

З квітня для людей з інвалідністю роботодавці зобов’язані облаштовувати робочі місця

З квітня для людей з інвалідністю роботодавці зобов’язані облаштовувати робочі місця
Фото з відкритих джерел
Нові державні будівельні норми щодо інклюзивності, якими, зокрема, передбачено обов’язок роботодавців облаштовувати інклюзивні робочі місця для людей з інвалідністю набирають чинності з 1 квітня.
Про це повідомляє Еспресо.TV

Відтак, за словами заступника міністра регіонального розвитку Лева Парцхаладзе, у новому ДБН щодо інклюзивності міститься близько 100 якісних змін для обов’язкового створення доступного простору для всіх маломобільних груп. У тому числі, прописано обов’язкове влаштування частини робочих місць при проектуванні підприємств, установ і організацій доступними для людей з інвалідністю. Звичайно, що і будівлі цих закладів повинні також мати реальний безбар’єрний простір ззовні та всередині”, – повідомив він.

Відомо, що нові будівельні норми передбачають, що робочі місця для людей з інвалідністю мають розташовуватись не більш ніж за 50 м від туалетів, пристроїв питної води та розігрівання їжі.

«Якщо проектується спеціалізоване робоче місце для конкретної людини з інвалідністю, то воно повинно включати комплект меблів, обладнання та допоміжні пристрої, пристосовані для конкретного виду інвалідності. Площа робочого місця в офісних та адміністративних приміщеннях для особи з інвалідністю, яка пересувається на візку – не менше 5,65 м кв», – зазначив Парцхаладзе.

Також він додав, що в уряді сподіваються, що застосування нових норм щодо інклюзивності сприятиме працевлаштуванню людей з інвалідністю та забезпечить їх право на працю.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.