дивись.info

У Львові планують запровадити мораторій на зміну цільового призначення земельних ділянок

У Львові планують запровадити мораторій на зміну цільового призначення земельних ділянок
фото: lvivrada.gov.ua

У комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР розглянули чорновий варіант мораторію на зміну призначення земельних ділянок, на яких ведеться виробнича діяльність і які знаходяться в оренді.

Згідно із напрацьованим проектом ухвали, пропонуватиметься встановити мораторій терміном на 25 років на зміну цільового призначення земельних ділянок, на яких ведеться виробнича діяльність, які знаходяться в оренді, використовуються без договорів оренди, перебувають у власності на території промислових підприємств, про це йдеться на порталі депутатів ЛМР.

«Наша комісія підтримала це питання. Далі департамент містобудування ЛМР буде готувати  його на розгляд ради. Це питання дуже дискусійне і, як на мене, ще потребує узгодження з містобудівною політикою Львова взагалі, з містобудівною документацією. Комісія підтримала встановлення такого мораторію, оскільки місто також повинне дбати про те, аби на майбутнє інвестори, які захочуть привести до міста якесь велике виробництво, мали на це місце. Єдиний дискусійний момент полягає у тому, щоб місто могло, за необхідності, вилучати земельні ділянки для суспільних потреб з промислових територій», – зазначила голова постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР Юлія Гвоздович.

Одна з ініціаторок цієї ухвали голова постійної комісії фінансів та планування бюджету ЛМР Вікторія Довжик розповіла, у зв’язку з чим виникла необхідність прийняття такої ухвали.

«На території м. Львова багато ділянок промислового призначення рішенням сесії змінюють цільове призначення і переводять до житлової забудови. У більшості міст України та пострадянських країнах є така практика, за якою колись здебільшого великі території промислових підприємств, з часом, особливо, якщо вони розміщені у житловій частині, перетворюють на житлові. Але якщо ділянка може використовуватися під розміщення виробництва, тоді не потрібно змінювати призначення земельної ділянки, тому що у місті повинні бути і ділові зони, де люди працюють, щось виробляють. Адже місто не може бути лише великим спальним районом. Цією ухвалою ми пропонуємо встановити мораторій. Цю пропозицію напрацювала робоча група з обстеження об’єктів нерухомого майна, земельних ділянок на території м. Львова, у складі якої працюють депутати ЛМР і представники виконавчих органів. Ця група займається територією колишніх промислових підприємств з метою встановлення нових власників, які повинні сплачувати за землю.

«Ми розуміємо, що треба мати баланс між житловою забудовою і діловими зонами на території м. Львова», – переконана Вікторія Довжик.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.