дивись.info

Як львів’янин змусив косметичний бренд Yves Rocher українізувати свій сайт

Як львів’янин змусив косметичний бренд Yves Rocher українізувати свій сайт

Львівський активіст Святослав Літинський змусив косметичний бренд Yves Rocher (її українське представництво «Ів Роше Україна») розробити україномовну версію свого сайту.

Про це інформує ZAXID.NET.

У повідомленні зазначається, що косметична компанія впродовж двох років ігнорувала листи активіста і відстоювала свою позицію в судах, але 2 квітня таки остаточно програла. Зазначається, що рішення набуло чинності з моменту проголошення.

«2 квітня Апеляційний суд Львівської області проголосив резолютивну частину у цій справі і визнав, що компанія «Ів Роше Україна» незаконно ігнорувала мої листи, зобов’язав мені відповісти. Третю умову – обов’язково розробити українськомовну версію свого сайту – компанія виконала ще до програшу у суді, тому від цієї вимоги я відмовився», – розповів активіст.

За словами Літинського, у 2017 році він двічі звертався до «Ів Роше Україна» з листами, у яких просив розробити українську версію свого сайту. Однак компанія його листи ігнорувала. І вже в серпні 2017 року він звернувся до суду.

 «Вони наполягали, що це реклама, тому її не обов’язково перекладати. Проте законом передбачено, що інформація про продукцію – це не реклама і тому вона обов’язково має бути українською мовою. Франківський районний суд в липні 2018 року зобов’язав компанію відповісти на мої листи і таки українізувати свій сайт. Але вони подали апеляцію і там уже почали стверджувати, що це не їхній сайт. Однак моя дружина замовила продукцію з цього сайту і на чеках в неї було вказано, що гроші таки отримала ця компанія. За сукупністю доказів Апеляційний суд підтримав рішення суду першої інстанції», – повідомив чоловік.

Додамо, що Святослав Літинський – це відомий львівський активіст, який у судах відстоює українську мову у різних сферах. Зокрема, він зобов’язав відомого виробника побутової техніки Gorenjе випускати пральні машинки з інтерфейсом українською мовою, виробника комп’ютерної техніки HP – випускати ноутбуки з українською клавіатурою.

Зокрема, Літинський через суд змусив Верховну Раду перекладати депутатські виступи українською, Нацполіцію – перекладати українською усю офіційну інформацію та став першим українцем, що отримав паспорт без російськомовної сторінки.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.