дивись.info

Які свята відзначають 5 квітня (іменини, народні прикмети)     

Які свята відзначають 5 квітня (іменини, народні прикмети)     

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 5 квітня в Україні і світі.

Свята та події 5 квітня

Народився Данило Гузар-Струк (1940). Український науковець, редактор англомовної енциклопедії України («Encyclopedia of Ukraine»). Закордонний член НАН України.

Міжнародний день супу — перша страва є невід’ємною частиною щоденного раціону харчування людини. Щоб додатковий раз підкреслити його важливість для сил і здоров’я, було створено це свято.

Свято чистоти і ясності Цин Мін — подію пов’язують із настанням ясних і сонячних днів. Вважалося, що 5 квітня ян і інь перебувають уже в рівновазі. Небо (ян) запліднює землю (інь), і зароджується нове життя.

День посадки дерев у Південній Кореї — це свято виникло у зв’язку з кампанією відновлення корейських лісів під час уряду Пак Чжон Хі. До 2005 року свято було державним вихідним.

Іменини 5 квітня

Цього дня іменини святкують: Анастасія, Варвара, Василь, Георгій, Ілля, Лідія, Лука, Макар, Никон, Олексій, Пелагія, Сергій, Степан, Феодосія

Народні прикмети

5 квітня вірили в те, що треба залучити птахів до дворів і садів, адже птахи – вісники весни. Існувала навіть приказка: «На Ніконов день весна надіслала зяблика – гінця». Вважалося, що саме 5 квітня прилітають зяблики, передає Ukr.Media.

Також в цей день було прийнято прибирати в будинку і у дворі. Витрушували ліжко, міняли солому в матрацах. Настоєм м’яти мили все в домі, а також білили піч. щоб вигнати з дому нечисть,

Селяни починали підготовку до весняних польових робіт.

Висаджували 5 квітня яблуні, горобину, червону, чорну смородину.

У православній церкві 5 квітня вшановується пам’ять святого Нікона, якому моляться і служать молебні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.