дивись.info

Які свята відзначають 9 квітня (іменини, народні прикмети) 

Які свята відзначають 9 квітня (іменини, народні прикмети) 

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 9 квітня в Україні і світі.

Свята та події 9 квітня

ВРУ ухвалила Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».
Однією з основних причин трагічних подій в Криму та на сході України останніх років є тоталітарна антиукраїнська пропаганда яка 25 років незалежності вільно розповсюджувалася в цих регіонах.

В той час, коли більшість посткомуністичних країн Східної Європи ще на початку 90-х років зробили все, щоб позбавитися від власного тоталітарного минулого та свідомо обрали демократичний шлях розвитку, Україна до останнього часу залишалася європейським заповідником старих людожерських комуністичних та націонал-шовіністичних цінностей. Змінилася ситуація тільки в 2013-14 роках під час Революції Гідності та після збройного вторгнення Московії в Крим та на Донбас.

Як згодом вияснилося, існування вільної, демократичної української держави несумісне з масованою пропагандою на її території комуністичних та націонал-шовіністичних імперських цінностей коріння яких ростуть з близького та недружнього зарубіжжя.

Саме тому, 9 квітня 2015 року Верховною Радою України було прийнято закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».

Закон засуджує комуністичний та нацистський (що практично одне і теж саме) тоталітарні режими в Україні як злочинні та забороняє публічне заперечення їх злочинів. Також закон забороняє публічне використання та пропаганду символіки цих режимів.

Важливим аспектом є те, що закон забороняє не саму ідеологію, оскільки це не допустимо в демократичній країні, а лише її пропаганду через публічну агітацію та використання символіки злочинних тоталітарних режимів.

Даний закон став офіційним стартом декомунізації яка триває й досі та завдяки якій по всій країні повинні бути демонтовані всі пам’ятники комунізму та перейменовані всі вулиці та населені пункти з комуністичними назвами.

Крім цього, в цей же день парламент відповідними законами відкрив доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років (закон № 316-VIII) та врегулював правовий статус борців за незалежність України у XX столітті (закон № 314-VIII).

Іменини 9 квітня

Цього дня іменини святкують: Єфрем,Іван, Кіндрат, Макар, Мотрона, Олександр, Павло

Народні прикмети

В православній церкві Святу Матрон вважають покровителькою господинь. Тому, жінки в цей день молилися і просили святу допомогти їм у роботі. Також 9 квітня перебирати всі зимові запаси, переглядали насіння і відбирали для посадки, передає Ukr.Media.

В народному календарі цей день називали днем Матрони-наставниці, Після нічних морозів утворювався лід, який знову танув днем. Прилітали птахи з теплих країв, і люди розуміли, що весна вже близько.

9 квітня говорили, що «Щука хвостом лід розбиває» і можна вирушати рибалити. Починав поступово сходити лід, а за ним піднімалася вода в річках.

9 квітня відправлялися в церкву для того, щоб помолитися святій Матроні. Також це був останній день, коли жінки могли вибілювати свої полотна, виносити їх на вулицю, класти на сніг і підставляти під сонячні промені.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.