дивись.info

Які свята відзначають 16 квітня (іменини, народні прикмети)

Які свята відзначають 16 квітня (іменини, народні прикмети)

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 16 квітня в Україні і світі.

Свята та події 16 квітня

Була прийнята конституція Пилипа Орлика (1710)
16 квітня 1710 року на козацьких зборах біля містечка Тягина (сучасні Бендери, Молдова) була прийнята перша писана конституція в світі — «Конституція Пилипа Орлика» (Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького).

Народилася Христина Алчевська (1841)
Український педагог, організатор народної освіти.

Іменини 16 квітня

Цього дня іменини святкують: Микита, Феодосія

Народні прикмети

Святий Микита жив у Кесарії в Малій Азії. За порадою побожного самітника Степана він вступив до Мідікійського монастиря на горі Олімп у Бітинії. За п’ять років він зробив такий великий поступ у богословських знаннях, що його 790 року було висвячено на священика. У 814 році він став настоятелем монастиря.

За те, що Микита сміливо обороняв вшанування святих образів, імператор Лев Вірменин наказав кинути його до в’язниці. Шість років він мучився на засланні, яке відбував на острові св. Гликерії. Повернувшись після смерті імператора 820 року, Микита поселився у пустелі біля Царгорода. Там у молитві й покуті провів чотири роки. Помер у 824 році.

У народному календарі 16 квітня – день Микити-водопола. За старих часів говорили: якщо на Миколу лід не пішов, то лов риби буде поганим.

У цей час наші пращури продовжували слідкувати за льодом: якщо він на озерах потоне – рік буде важким. Садівники вже розпочинали саджати груші, сливи, смородину, обрізати дерева і кущі.

Говорили, що саме на Микиту прокидався Водяний. До того ж, він перебував у дуже поганому настрої. Тому селяни 16 квітня при

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.