дивись.info

Вчимося звільняти міста, а не захоплювати, – Полторак на військових навчаннях на Львівщині (фото)

Вчимося звільняти міста, а не захоплювати, – Полторак на військових навчаннях на Львівщині (фото)

Навчання в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки НАТО у Старичах на Львівщині проходить 72 механізована бригада ЗСУ. Бригада готується до ротації в зону проведення Операції об’єднаних сил у липні цього року.

Про це повідомляє кореспондент Дивись.info.

Відвідав навчання на Львівщині Міністр оборони України Степан Полторак.

«Наш міжнародний навчальний центр є одним із найкращих у Східній Європі, здатен готувати людей за стандартами Альянсу. Через цей навчальний центр уже пройшли близько 20 тисяч військовослужбовців ЗСУ, – розповів Полторак. – Сьогодні два батальйони тактичної групи та управління бригади проводять навчання за новими вимогами, а заняття проводять інструктори наших партнерів, країн НАТО, зі Сполучених Штатів, Канади і наші інструктори».

Зокрема, бійці 72 бригади відпрацьовували сценарій бою в місті. «При веденні бойових дій у місті є дуже багато особливостей, починаючи від прийняття рішення та організації взаємодії, застосування вогню, бо є дуже важливою мінімізація втрат як серед цивільного населення, так і військовослужбовців, – пояснив міністр оборони. – Хочу додати, що ми вчимося звільняти, а не захоплювати, звільняти наші міста, захоплені терористичними угрупуваннями та російськими військами. В цьому є величезна відмінність наших Збойних сил від ЗС, наприклад, Російської Федерації».

За словами міністра, досвід військових різних країн показує, що при подібних операціях є дуже багато втрат. Він наводить приклад, що при захопленні Грозного російські війська свого часу втратили три бригади, не говорячи про втрати серед цивільного населення та практичне знищення самого міста. «Збройні сили України так не діють і ніколи не будуть захоплювати міста, а тільки звільняти», – наголосив Полторак.

Він додав, що за останні роки фінансування центру миротворчості та безпеки суттєво зросло, зокрема, поліпшилися й умови проживання військових.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.