дивись.info

Рішення суду буде оскаржене, – у «Приватбанку» відреагували на рішення ОАСК

Рішення суду буде оскаржене, – у «Приватбанку» відреагували на рішення ОАСК

Банк за будь-яких умов продовжить свою стабільну роботу, як це і було завжди, усі 27 років існування банку. Таку офіційну позиції озвучили у прес-службі ПАТ «Приватбанк».

Сьогодні Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського прийняв рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

«Головне – рішення суду першої інстанції не вступило у силу та буде оскаржене. І у будь-якому випадку не вплине на роботу банку», – зазначили у Приватбанку.

Позиція керівництва банку, НБУ та власника ПриватБанку є такою:

  1. Як повідомив голова Наглядової ради банку Енгін Акчакоча, Незалежна наглядова рада ПриватБанку була створена задля захисту інтересів акціонерів та вкладників банку. У випадку ПриватБанку і перші, і другі – це народ України. Один із головних пріоритетів наглядової ради полягає в тому, щоби повернути майже 160 млрд. грн., якими змучена війною держава докапіталізувала банк перед лицем краху економіки.

Стратегія реалізації цієї мети має два вектори. По-перше, слід максимізувати ринкову вартість банку та вигідно продати його надійному інвестору до 2022 року. Єдиний спосіб зміни власника банку – продаж його міжнародному інвестору з відмінною репутацією. По-друге, не менш важливо повернути гроші, виведені з банку колишніми власниками. Більш ніж два роки банк виступає проти колишніх акціонерів в українських та міжнародних судах, вимагаючи відшкодування збитків, сума яких сягає мільярдів доларів США. Масштаби битви дійсно епічні. Нині нараховується понад 1000 судових проваджень в Україні та світі. Це довгий та складний процес, за яким пильно стежить міжнародна спільнота та громадянське суспільство в Україні. Як голова незалежної наглядової ради ПриватБанку, я впевнено заявляю, що незалежно від того, хто переможе в цих президентських перегонах, банк не зупиниться у своєму прагненні досягти справедливості. Ми послідовно та наполегливо відстоюємо наші позиції в судах.

  1. Позиція Національного банку є чіткою та незмінною. «Рішення Окружного адмінсуду Києва за позовом колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського не набрало законної сили та буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій та прийнятих рішень регулятора в апеляційній інстанції. Вкотре звертаємо увагу, що породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність», — повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Як підкреслила заступник голови НБУ Катерина Рожкова: «Рішення про виведення неплатоспроможного ПриватБанку за участю держави приймалось відповідно до норм чинного законодавства, було підтримане РНБО та урядом України з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян. Законність рішень очевидна і зворотна процедура у цьому питанні неможлива, адже для цього немає ні правових, ні економічних підстав».

  1. Як повідомили в Міністерстві фінансів України, Міністерство фінансів України не погоджується із зазначеним рішенням та готується до подання апеляційної скарги. Рішення про виведення неплатоспроможного ПриватБанку за участю держави приймалось відповідно до норм чинного законодавства, було підтримане РНБО та Урядом України з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян.

За останні два роки в банку впроваджено стандарти корпоративного управління, що відповідають найкращим міжнародним практикам, вдосконалено модель управління ризиками, продовжують запроваджуватися інноваційні технологічні рішення, а позитивні фінансові результати Приватбанку говорять самі за себе. Рівень покриття зобов’язань високоліквідними активами дозволяє банку забезпечувати стабільний фінансовий стан, високу платіжну дисципліну і своєчасне виконання вимог перед клієнтами.

  1. Важливі факти: за перший квартал нового року ПримватБанк отримав 7 млрд грн чистого прибутку. Ми продовжуємо традицію 2018 року, коли ПриватБанк став найефективнішим банком країни й забезпечив найкращий фінансовий результат всієї банківської системи з початку проведення реформ. Ми впевнено розвиваємося як банк №1 в Україні, збільшуючи кількість нових клієнтів і ефективність своєї роботи. За даними дослідження GFK кожен другий клієнт банків (46% фізосіб, 38% юросіб і 67% підприємців) називають ПриватБанк своїм основним банком.
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.