дивись.info

Україна посіла 102 місце в рейтингу свободи ЗМІ

Україна посіла 102 місце в рейтингу свободи ЗМІ

Україна цьогоріч посіла 102-ге місце у рейтингу свободи ЗМІ у світі, який склала міжнародна організація “Репортери без кордонів”.

Це на одну позначку нижче порівняно з минулорічним показником, повідомляє Укрінформ.

Правозахисники зазначають, що в Україні існує багато різних ЗМІ, а її влада прийняла низку довгоочікуваних реформ після революції 2014 року, зокрема закони про прозорість володіння ЗМІ та доступ до державної інформації. Однак, на думку представників організації, цього не достатньо.

Також зазначається, що інформаційна війна з Росією мала негативні наслідки, включаючи заборони на російські ЗМІ та соціальні мережі і “чорні списки” іноземних журналістів.

“Вибори, що проводяться у 2019 році, підсилюють напруженість: почастішали погрози та напади, порушення конфіденційності джерел, стеження за журналістами-розслідувачами та маніпулювання новинами. У північно-східних районах, що контролюються сепаратистами, досі є закриті райони, куди не можуть потрапити критично налаштовані журналісти або іноземні спостерігачі”, – йдеться у звіті.

Загалом організація оцінила рівень свободи ЗМІ у 180 країнах світу. Перше місце в індексі свободи ЗМІ вже третій рік поспіль посідає Норвегія. За нею слідують Фінляндія та Швеція. На останньому місці – Туркменістан.

“Репортери без кордонів” зафіксували погіршення ситуації зі свободою преси і в Росії. Цього року РФ посіла в індексі 149-те місце, також опустившись на одну сходинку порівняно з торішніми показниками.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.